Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Przed seansem kinowym przewodnicy psów służbowych opowiedzieli dzieciom o swojej pracy

Olsztyńskie Multikino zaprosiło dzieci z regionu do udziału w projekcie Bezpieczny Przedszkolak. Zorganizowane w tym tygodniu spotkanie na sali kinowej było okazją nie tylko do obejrzenia bajki z nowego repertuaru, ale również do spotkania z policjantami z olsztyńskiej Komendy – przedstawicielką Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i przewodnikami psów służbowych. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Olsztyńskie Multikino zainicjowało nowy projekt pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”, w ramach którego grupy przedszkolne z regionu są zapraszane do obejrzenia specjalnie wybranych bajek o charakterze edukacyjnym. Seanse poprzedzone są spotkaniem z policjantami, strażakami lub ratownikami medycznymi, którzy omawiają zasady bezpieczeństwa, a żeby usłyszane wiadomości lepiej się utrwaliły, przekazują je ponownie ulubieni bohaterowie filmowi młodych widzów.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie z przedszkolakami z olsztyńskich placówek, w którym w roli ekspertów uczestniczyli przedstawiciele olsztyńskiej Policji: policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i przewodnicy psów służbowych z Wydziału Interwencyjnego i Sztabu Policji. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpiecznych zabaw podczas letniego wypoczynku na świeżym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwa, które czyhają na najmłodszych podczas plażowania i przebywania nad wodą. Policjanci przestrzegali dzieci przed oddalaniem się od opiekunów, czy wchodzeniem do wody bez nadzoru osoby dorosłej. Podpowiedzieli, jak zareagować, jeśli dziecko zostanie zaatakowane przez psa. Nie zabrakło również rozmów o właściwym zachowaniu podczas podróży i poruszaniu się po drogach.

Bezpieczny Przedszkolak to projekt edukacyjny, którego założeniem jest edukowanie na temat zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego i zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapewniają, że „nikt nie zrobi tego lepiej niż reprezentant służb bezpieczeństwa, który przeprowadzi prelekcję przed pokazem”. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://multikino.pl/news/bezpieczny-przedszkolak

 

lc

  • Bezpieczny Przedszkolak w Multikinie
  • Bezpieczny Przedszkolak w Multikinie
  • Bezpieczny Przedszkolak w Multikinie
  • Bezpieczny Przedszkolak w Multikinie