Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Smutna informacja: zmarł 87-letni mężczyzna, który został potrącony wczoraj na przejściu dla pieszych

Wczoraj, na ulicy Bałtyckiej, doszło do potrącenia starszego mężczyzny, który według wstępnych ustaleń policjantów, prawidłowo przechodził przez jezdnię. Senior trafił do szpitala, gdzie niestety po kilu godzinach przegrał walkę o życie na skutek poniesionych obrażeń.

Wczoraj (10.07.2018) po godz. 8:00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, doszło do potrącenia pieszego, które niestety po kilku godzinach zakończyło się smutną wiadomością ze szpitala. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 83-letni kierowca land rovera potrącił autem o 4 lata starszego mężczyznę, który prawidłowo przechodził przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Nieprzytomny 87-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przez kolejne godziny trwała walka o jego życie. Niestety mężczyzna tej walki nie wygrał i zmarł w szpitalu na skutek doznanych obrażeń. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Kierowcy land rovera policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Dalsze postępowanie prowadzone w tej sprawie przed sądem określi odpowiedzialność za to zdarzenie.

Uważaj przed przejściem i na przejściu!

W tym roku w okresie do końca czerwca, piesi byli sprawcami już 27 wypadków. Co prawda spowodowali znacznie mniej wypadków niż w analogicznym okresie w poprzednich latach (37 w 2017 roku i 44 w 2016 roku), jednak ta liczba wciąż jest za duża. Oczywiście winę za zaistnienie groźnych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ponoszą także kierowcy, którzy w pierwszej połowie tego roku doprowadzili do 8 wypadków, które były efektem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Oznaczone przejścia dla pieszych nie dają gwarancji bezpieczeństwa. To miejsca, gdzie przecinają się drogi kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, by każdy z uczestników ruchu drogowego właśnie przy przejściu zachowywał szczególną ostrożność i stosował się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy muszą pamiętać o swoich obowiązkach względem pieszych. Pieszych natomiast także obowiązują przepisy, do których muszą stosować się w trosce o własne bezpieczeństwo. Tylko wspólne działanie tych dwóch grup da wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa.

Zachęcamy do obejrzenia wymownego spotu, zrealizowanego w ramach kampanii pod wymownymi słowami „ANATOMIA UŁAMKU SEKUNDY”

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

ik/tm