Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Olsztynek: Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Policji w Olsztynku

Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Burmistrz miasta Olsztynek serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Olsztynka oraz Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, a także emerytów policyjnych i cywilnych naszej komendy, na uroczyste obchody Święta Policji, które odbędą się jutro(13.07.2018) w Olsztynku w godz. 13.00 – 15.30. Uroczystość ta będzie znakomitą okazją do poznania bliżej tradycji Polskiej Policji.

 

Program uroczystości:

13.00 -14.00  Msza Święta w Kościele Błogosławionej Anieli Salawy
ul. Wilczej 11 w Olsztynku
14.20 - 15.30  Uroczysty apel  na Placu  Św. Piotra w Olsztynku

 


W tym świątecznym dniu odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnień „Liderów KMP”. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz podległych jej jednostek. Wszyscy biorący udział w obchodach będą mieli również okazję obejrzeć z bliska policyjny sprzęt oraz porozmawiać z funkcjonariuszami.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca. Data ta ustanowiona została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, podczas nowelizacji Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 r. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. Dlatego jest to szczególna data dla funkcjonariuszy i pracowników policji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, emerytów policyjnych i cywilnych oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.


ik