Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kłótnia z dziewczyną miała być powodem uszkodzenia 8 zaparkowanych pojazdów

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali dziś w nocy dwóch nastolatków, którzy idąc wzdłuż ul. Kanta niszczyli zaparkowane samochody po tym, jak jeden z nich pokłócił się ze swoją dziewczyną. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji, skąd odebrali ich rodzice. Wkrótce odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dziś kilka minut po północy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu otrzymali informację, że ulicą Kanta w Olsztynie idzie dwóch młodych mężczyzn, którzy niszczą zaparkowane samochody. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zauważyli dwóch młodych mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi podanemu przez zgłaszającego. Obaj zostali wylegitymowani. Okazało się, że wandalami niszczącymi samochody byli chłopcy w wieku 15 i 16 lat.

Podczas przeszukania, policjanci przy 16-latku znaleźli kilka znaków z logami producentów pojazdów. 16-latek miał przy sobie również klamkę, która jak się później okazało, została wyrwana z drzwi wejściowych do pobliskiego sklepu. Po dokładnym sprawdzeniu zaparkowanych samochodów policjanci ustalili, że  chłopcy działając w ten sposób uszkodzili 8 zaparkowanych pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że powodem takiego zachowania była chęć odreagowania 16-latka po kłótni z dziewczyną.

Policjanci zatrzymali i przewieźli podejrzanych o uszkodzenie mienia chłopców do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. O wszystkim powiadomili rodziców chłopców, którzy przyjechali do jednostki policji, aby ich odebrać. Funkcjonariusze w obecności opiekunów poddali podejrzanych badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi –starszy miał ponad promil alkoholu, u młodszego alkomat wykazał 0,3 promila. Już wkrótce chłopcy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Obecnie trwa szacowanie strat oraz ustalanie wszystkich właścicieli pojazdów.

rp/in