Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dywity: Pomoc liczona w kilometrach – pobiegł również policjant z Dywit

Asp. Tomasz Maciąg, dzielnicowy z Posterunku Policji w gminie Dywity, nie mógł przejść obojętnie obok organizowanej już po raz czwarty akcji „Kilometry Pomocy”. Policjant z 12 - letnim stażem na co dzień jest zaangażowany w pomoc społeczności gminy Dywity. Prywatnie, również jest gotów nieść pomoc potrzebującym. Doskonałą okazją, do przekazania swojej „cegiełki dobra” na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie była zorganizowana w ubiegły weekend akcja „Kilometry Pomocy”.

W zorganizowanej przez fabrykę opon Michelin imprezie, poza dzielnicowym z PP w Dywitach udział wzięło kilkuset mieszkańców naszego regionu. Wszyscy stanęli na linii startu przy plaży miejskiej w Olsztynie. Od samego początku nie liczyło się to, kto dotrze do mety jako pierwszy – ważne było pokonanie jak największej liczby kilometrów w ciągu jednej godziny, aby kwota przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego była jak największa.

Asp. Tomasz Maciąg przebiegł 8,5 km, które organizator przeliczył na odpowiednią sumę pieniędzy. Łącznie na rzecz szpitala, fabryka opon Michelin przekazała kwotę 100 tysięcy złotych. Impreza, którą swoim patronatem objął prezydent Olsztyna to doskonała forma aktywnego spędzenia wolnego czasu, wypoczynku i zabawy. Idea jest szczególnie słuszna, ponieważ pod przykrywką sportu można przekazać pozytywną energię i realną pomoc potrzebującym.

rp