Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gietrzwałd: Podsumowanie policyjnych działań związanych z uroczystościami odpustowymi w Gietrzwałdzie

Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie już za nami. W wydarzeniu brało udział około 20 tysięcy pielgrzymów. Policjanci dziękują wiernym za współpracę ze służbami i stosowanie się do ich poleceń. Dzięki temu dzień minął spokojnie a ruch pieszych i samochodów odbywał się płynnie. Nie doszło również do żadnych zdarzeń kryminalnych.

Działania związane z zabezpieczeniem obchodów 141 rocznicy objawień w Gietrzwałdzie rozpoczęły się na długo przed tym wydarzeniem. Wszystko po to, by każdy pielgrzym czuł się bezpiecznie i szczęśliwie wrócił do swojego domu. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wiąże się z wdrożeniem odpowiednich rozwiązań dotyczących ruchu zarówno pojazdów jak i pieszych. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa prewencyjnego, policjanci zadbali o to, aby w trakcie odpustu nie doszło również do zdarzeń kryminalnych. Organizatorzy, zadbali, by spotkanie odbyło się w spokojnej atmosferze.

W związku z tak ogromnym przedsięwzięciem w wielu miejscach została zmieniona organizacja ruchu. Mundurowi nadzorowali wszystkie drogi dojazdowe do parkingów. Nad płynnością zarówno ruchu pieszego jak i pojazdów czuwali policjanci olsztyńskiej drogówki oraz funkcjonariusze żandarmerii wojskowej z Elbląga. W trakcie trwania odpustu, wspaniała pogoda była sprzymierzeńcem wiernych jak również pracujących na miejscu służb.

Było bezpiecznie i spokojnie

Gietrzwałdzkie Błonie w niedzielę odwiedziło blisko 20 tysięcy wiernych. Mimo bardzo dużej liczby uczestników uroczystości odbywały się bez zakłóceń. Ogromne podziękowania należą się właśnie pielgrzymom, którzy stosowali się do poleceń policjantów, zachowywali się zgodnie z prawem i wykazali się cierpliwością.

rp