Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Aresztowany 35-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa 2 swoich kolegów

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 35-latek kilkukrotnie ugodził nożem 2 swoich kolegów. Poszkodowani w zdarzeniu mężczyźni doznali ran kłutych i ciętych klatki piersiowej oraz szyi. 35-letni sprawca został namierzony i zatrzymany po 3 dniach od popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 35-letniego mężczyzny, zatrzymanego przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a podejrzanego o to, że 5 września br., kilkukrotnie ugodził nożem 2 swoich kolegów. Poszkodowani w zdarzeniu mężczyźni odnieśli ciężkie obrażenia wymagające kilkudniowej hospitalizacji.

Do zatrzymania doszło 3 dni po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Bezpośrednio po zdarzeniu, 35-letni sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Policjanci ustalili dane sprawcy i ostatecznie zatrzymali podejrzanego w policyjnym areszcie.

Przesłuchany 35-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów usiłowania zabójstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca przestępstwa już następnego dnia przyszedł w okolice budynku, w którym rozegrał się dramat i odgrażając się próbował wpłynąć na zeznania poszkodowanych. Zatrzymany mężczyzna, w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Zgodnie z kodeksem karnym, 35-letniemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

rp/in