Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Tymczasowy areszt wobec podejrzanych o dokonanie rozboju

Środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu zastosował sąd w Biskupcu wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o to, że napadli i okradli mieszkańca Biskupca. Mężczyźni w wieku 24 i 40 lat mogą spędzić w zakładzie karnym nawet 12 lat, tym bardziej, że nie uczą się na własnych błędach – obaj byli już karani za przestępstwa o podobnym charakterze. 40-latek może w więzieniu spędzić nawet 15 lat, ponieważ działał w warunkach tzw. multirecydywy.

Sąd w Biskupcu na podstawie zebranego przez policję materiału dowodowego w sprawie rozboju, do którego doszło w Biskupcu na ul. Dworcowej podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn. Podejrzani sa o to, że dokonali kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu Biskupca. Kluczowym w podjęciu decyzji o środku zapobiegawczym był fakt, że sprawcy byli już karani za podobne przestępstwa, a starszy z nich w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywał karę pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy kilka dni temu na ul. Dworcowej w Biskupcu. 24- i 40-latek mieli wtedy napaść na mężczyznę i używając przemocy zabrać mu m.in. telefon komórkowy, pieniądze, portfel z dokumentami, zegarek a nawet kurtkę, którą ofiara miała na sobie. Jak się okazało, poszkodowanym był mężczyzna, z którym sprawcy wcześniej pili alkohol.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu już następnego dnia ustalili i zatrzymali dwóch podejrzewanych o rozbój mężczyzn. W rozmowie z policjantami jeden z nich twierdził, że tak naprawdę to chciał pomóc poszkodowanemu, ale bał się reakcji kolegi, więc ostatecznie przyłączył się do przestępczego procederu.

Ładowanie odtwarzacza...

Obaj mężczyźni byli już karani za przestępstwa o podobnym charakterze. Ta sytuacja na pewno nie wpłynie na łagodne podejście sadu. Zgodnie z kodeksem karnym młodszemu ze sprawców grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 40-latkowi działającemu w warunkach multirecydywy może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)