Aktualności

Olsztyn: Podejrzany o kradzieże zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki

Pracownicy ochrony jednego z supermarketów na terenie Olsztyna ujęli sprawcę kradzieży gier komputerowych. Podczas przesłuchania podejrzanego, policjanci ustalili, że mężczyzna jest prawdopodobnie odpowiedzialny jest za kradzież kosmetyków, do której doszło dzień wcześniej. 21-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających, które miał przy sobie w trakcie zatrzymania.

Wczoraj (28.11.2018) wieczorem do policyjnej celi trafił 21-letni mężczyzna, który został ujęty przez pracowników ochrony jednego z supermarketów na kradzieży gier komputerowych. Wartość skradzionego mienia to ponad 800 zł. Na szczęście gry w stanie nienaruszonym trafiły z powrotem na sklepowe półki. Podczas przeszukania podejrzanego o kradzież mężczyzny, policjanci znaleźli przy nim kilka gramów marihuany z posiadania których 21-latek również będzie musiał się wytłumaczyć.

Policjant kryminalny przesłuchujący 21-latka ustalił, że rysopis mężczyzny pasuje do sprawcy kradzieży z dnia poprzedniego, do której doszło w drogerii. W tym przypadku ze sklepu zniknęły warte ponad 700 zł perfumy. Na podstawie zapisu z kamer monitoringu funkcjonariusze udowodnili młodemu mężczyźnie, że to właśnie on stoi za kradzieżą perfum.

Ostatecznie 21-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)