Aktualności

Olsztyn: Policjant z Olsztyna na podium podczas II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Sportach Walki

We Wrocławiu odbyły się II Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki. Organizatorem była Akademia Wojsk Lądowych. W zawodach wzięła udział 9-osobowa reprezentacja Policji w której skład wchodził przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie st. sierż. Adrian Załuski.

Celem zawodów, które odbyły się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r., na terenie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, było popularyzowanie sztuk walki jako jednej z form rekreacji fizycznej oraz podnoszenie i utrzymywanie wysokiej sprawności fizycznej. Poza aspektem sportowym, spotkanie miało także na celu integrację formacji mundurowych poprzez rywalizację sportową.

W skład reprezentacji Policji weszli:

  • kom. Daniel Grzyb – kierownik reprezentacji,

  • mł. asp. Grzegorz Jędrzejewski – Judo + 90kg (III miejsce),

  • sierż. szt. Agnieszka Bergier – Judo kobiet OPEN (I miejsce),

  • st. sierż. Adrian Załuski – Judo + 90 kg (I miejsce),

  • sierż. Adam Chrzanowski – BJJ No Gi + 85 kg,

  • sierż. Damian Gospodarczyk – BJJ No Gi – 69 kg,

  • sierż. Kamil Błaszczuk – BJJ No Gi – 77 kg,

  • sierż. Jakub Rywacki – BJJ No Gi + 85 kg (III miejsce),

  • post. Karol Ursel – Judo + 90 kg.

Bezkonkurencyjna w rywalizacji kobiet w Judo okazała się sierż. szt. Agnieszka Bergier pokonując w finale przed czasem dużo cięższą rywalkę tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych.

Ciekawa i zacięta rywalizacja odbyła się w kategorii + 90 kg Judo, gdzie rywalizowało m. in. 3 naszych reprezentantów. Niestety po dotarciu do walk półfinałowych z dalszej rywalizacji z powodu odnowienia się kontuzji musiał zrezygnować dobrze rokujący post. Karol Ursel. Natomiast w bratobójczej walce półfinałowej spotkali się mł. asp. Grzegorz Jędrzejewski oraz st. sierż. Adrian Załuski. Walkę wygrał st. sierż. Adrian Załuski, który w finale wykonał efektowny rzut na swoim przeciwniku wygrywając przez IPPON. Złoto zdobył st. sierż. Adrian Załuski, brąz przypadł mł. asp. Grzegorzowi Jędrzejewskiemu.

W dyscyplinie BJJ No Gi konkurowało ze sobą wielu doświadczonych zawodników, m. in. Krzysztof Kułak reprezentujący WP, zawodnik MMA, uczestnik gal KSW. W kategorii – 77 kg ze wspomnianym Krzysztofem Kułakiem w swojej pierwszej walce spotkał się sierż. Kamil Błaszczuk. Kamil długo sprawiał duży problem swojemu przeciwnikowi nie ustępując mu wolą zwycięstwa. Niestety w samej końcówce walki Krzysztof Kułak założył duszenie naszemu reprezentantowi wygrywając walkę. Porażka z takim zawodnikiem to nie wstyd zwłaszcza w takim stylu. Sierż. Kamil Błaszczuk dał z siebie wszystko walcząc do samego końca.

Pozostali nasi reprezentacji walczyli ze zmiennym szczęściem. W kategorii + 85 kg sierż. Adam Chrzanowski zaskoczył wszystkich pokonując w pierwszej walce doświadczonego zawodnika BJJ medalistę Mistrzostw Europy. W tej samej Kategorii startował również sierż. Jakub Rywacki, który po ciężkich walkach ostatecznie zajął 3 miejsce. Ostatnim naszym reprezentantem był sierż. Damian Gospodarczyk, który po stoczeniu największej ilości walk (5) dosłownie otarł się o medal.

Reprezentacja Policji zakończyła zawody zdobywając 2 złote medale i 2 brązowe, co w klasyfikacji drużynowej dało historyczne dla polskiej Policji II miejsce. Policjanci pokazali prawdziwego ducha walki, rywalizowali do samego końca nie odpuszczając swoim przeciwnikom nawet na chwilę.

źródło/ www.ochrona24.info