Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjant czujny również po służbie. Poszukiwanego rozpoznał na parkingu przy supermarkecie.

Zgodnie z Rotą Ślubowania, policjantem jest się nie tylko na służbie, ale i poza nią. Jeden z olsztyńskich wywiadowców wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby rozpoznał i przekazał patrolowi policji poszukiwanego do odbycia kary 5 m-cy pozbawienia wolności 58-latka. Poszukiwania za 58-latkiem zostały wszczęte zaledwie kilka dni wcześniej po tym jak znęcał się on fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką.

Policjant musi być czujny nie tylko w służbie ale również poza nią. Policyjny wywiadowca, będąc w czasie wolnym od służby przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK na parkingu przy supermarkecie rozpoznał poszukiwanego mężczyznę, który po kilku minutach został zatrzymany przez policyjny patrol. Wizerunek poszukiwanego 58-latka policjant kojarzył z dokumentacji, która rozesłana została po wszystkich wydziałach Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Za 58-latkiem, kilka dni wcześniej został wystosowany nakaz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego w związku ze znęcaniem się fizycznym oraz psychicznym nad najbliższymi członkami swojej rodziny.

Mężczyzna został zatrzymany na jednym z parkingów przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK, gdy zupełnie się tego nie spodziewał. za kratami spędzi najbliższe 5 miesięcy. 58-latek najbliższe 5 miesięcy spędzi w więzieniu – był poszukiwany właśnie do odbycia takiej kary.

rp