Olsztyn: Kierowco, odśnież swój samochód! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kierowco, odśnież swój samochód!

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważna jest dostateczna widoczność, szczególnie w okresie zimowym. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy szybami pokrytymi lodem stwarza zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poza mandatem karnym, który możemy otrzymać za nienależyte odśnieżenie swojego auta pomyślmy przede wszystkim o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierując swoim samochodem, kierujący musi zrobić wszystko aby zapewnić sobie dostateczne pole widzenia. Bądź odpowiedzialnym kierowcą nie tylko przed sobą samym ale i przed innymi użytkownikami dróg. Zanim wyruszysz w drogę, poświęć kilka minut na dokładne odśnieżenie swojego pojazdu.

Kodeks drogowy mówi o tym, że auto którym podróżujemy było tak wyposażone i utrzymane, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy. Kierowca, który nie stosuje się do tych przepisów musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości do 500zł.

Sposób na uniknięcie mandatu jest prosty – poświęć kilka minut i dokładnie przygotuj swoje auto do podróży.

rp