Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: „Nie pomagasz dając pieniądze na ulicy” - kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych

Policjanci z Posterunku Policji I w Olsztynie po raz kolejny wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili kontrolę miejsc koczowania osób bezdomnych. Działania prowadzone są w ramach zainicjowanej przez asp. Dominikę Bielecką akcji profilaktycznej „Nie pomagasz dając pieniądze na ulicy”.

Funkcjonariusze Posterunku Policji I w Olsztynie w związku z niskimi temperaturami powietrza zintensyfikowali działania związane z kontrolą miejsc w których koczują osoby bezdomne. Często są to prowizoryczne budowle, w których przebywanie o tej porze roku jest bardzo niebezpieczne. Akcję profilaktyczną wspierają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zawsze służą pomocą i czynnie biorą udział w przeprowadzanych kontrolach.

I choć nie zawsze policjanci są mile widziani w miejscach w których przebywają bezdomni, to mimo wszystko starają się dotrzeć do każdego, kto może potrzebować naszej pomoc. Za każdym razem dokładnie sprawdzamy, czy osobom tym nie jest potrzebna pomoc czy to medyczna czy materialna. W przypadku skrajnie trudnych warunków w których przebywają bezdomni funkcjonariusze starają się dotrzeć do tych osób z informacją i przekonać je o możliwości skorzystania z ofert noclegowni czy jadłodajni.

 

 

Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia osoby, której może być zagrożone życie lub zdrowie nie przechodzić obojętnie. Być może za pomocą jednego telefonu przyczynimy się do tego, że uratujemy ludzkie życie. O tej porze roku jest to szczególnie ważne. Pieniądze, o które proszą bezdomni nie rozwiążą problemu – często zamiast na jedzenie przeznaczane są na alkohol.

 

 

 

 

rp