Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olszty/Powiat: Podsumowanie wzmożonych działań na drogach Olsztyna i powiatu

Dwa tygodnie ferii zimowych już za nami. Czas na podsumowanie stanu bezpieczeństwa na drogach Olsztyna i powiatu z tego okresu. Funkcjonariusze przez minione dwa tygodnie pracowali na miejscu 16 wypadków i 178 kolizji. Niestety w najpoważniejszych wypadkach zginęły 3 osoby. Policjanci skontrolowali 2233 pojazdy, w tym 22 autokary. W 7 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Policjanci ujawnili również 9 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 13 praw jazdy.

Przypomnijmy, od 21 stycznia br na terenie miasta i powiatu olsztyńskiego trwały ferie zimowe. Od początku tego okresu nad bezpieczeństwem podróżujących, a przede wszystkim dzieci wyjeżdżających na zimowiska czuwali policjanci. Kierowcy, którzy wyruszyli w podróże musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów – przede wszystkim autokarów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach bezpieczeństwa.

 • Wzmożone działania policjantów na drogach
  Wzmożone działania policjantów na drogach
 • Wzmożone działania policjantów na drogach
  Wzmożone działania policjantów na drogach
 • Wzmożone działania policjantów na drogach
  Wzmożone działania policjantów na drogach

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało blisko 1700 policjantów, w tym 565 funkcjonariuszy drogówki. Wg wstępnych wyliczeń, przez dwa tygodnie ferii wykonano ponad 2200 kontroli samochodów, autokarów i pieszych. Policjanci nałożyli ponad 634 mandatów, z czego najwięcej – bo prawie 250 trafiło do kierowców przekraczających prędkość. Blisko 100 osób  podróżowało z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa bądź przewoziło dzieci bez fotelików. Policjanci zatrzymali też 173 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.
Funkcjonariusze przez minione dwa tygodnie pracowali na miejscu 16 wypadków i 178 kolizji. Niestety w najpoważniejszych wypadkach zginęły 3 osoby. a 35 zostało rannych. Doszło do 1 wypadku, w którym ucierpiało dziecko.
Policjanci wyeliminowali z drogi 9 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 13 praw jazdy.

 • Wypadek na DK 51 m. Kabikiejmy Dolne
  Wypadek na DK 51 m. Kabikiejmy Dolne
 • Wypadek na DK 51 m. Kabikiejmy Dolne
  Wypadek na DK 51 m. Kabikiejmy Dolne
 • Zdarzenie na K-53 koło m. Szczesne
  Zdarzenie na K-53 koło m. Szczesne

 

ik