Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dywity/Kieźliny: Przedszkolaki wiedzą jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych

Dziś o godzinie 09:30 w Przedszkolu Juniorek w Kieźlinach odbyło się przedstawienie w którym w roli głównej występowały przedszkolaki prezentujące zgodne z przepisami zachowania w rejonie przejść dla pieszych. Najmłodsi w obecności zaproszonych gości na sali przedszkolnej kolejno prezentowali przepisy drogowe związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uroczyste spotkanie zakończyło się „paradą” przedszkolaków po przejściu dla pieszych, które w rejonie placówki znajduje się od kilku miesiącach. Uczestnicy spotkania nie mogli wyjść z podziwu odnośnie posiadanej przez maluchy wiedzy na temat bezpieczeństwa a wszystko to zasługa nauczycielek: Pani Agaty Nowickiej oraz Pani Kamili Kiljan. Album ze zdjęciami mówi wszystko…

Dziś (środa 27.02.2019r.) w godzinach 09:30 – 12:00 w Przedszkolu Juniorek w Kieźlinach odbyło się spotkanie samorządowców, przedstawiciela WORD-u i funkcjonariuszy Policji z przedszkolakami, którzy w niezwykły sposób chcieli wyrazić zadowolenie z powstałego kilka miesięcy temu w rejonie przedszkola przejścia dla pieszych. Przygotowane przez swoje nauczycielki: Panią Agatę Nowicką i Panią Kamilę Kiljan, przedszkolaki zafundowały zaproszonym gościom wspaniałe przedstawienie, na którym roiło się od prawidłowych nawyków związanych z poruszaniem się po drodze. Priorytetem dzieciaków, było przedstawienie zagrożeń na które narażeni są „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, bo to właśnie do tej grupy zaliczają się przedszkolaki.

Maluchy do swojego repertuaru wykorzystały salę przedszkolną na której ustawione zostały znaki i sygnały drogowe odzwierciedlające realny ruch drogowy. Spotkanie uświetniły tzw. auto-chodziki wśród których znalazł się pojazd egzaminacyjny „L” oraz policyjny radiowóz, którym kierował przedszkolak w stroju policjanta ruchu drogowego. Całą uroczystość uświetniła obecność maskotki Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie „sierżanta Żabusia”, który na zakończenie dumnie przeprowadził grupę dzieci przez przejście dla pieszych. Przedstawienie było również okazją do podziękowania Panu Marcinowi Kiwit (Egzaminator Nadzorujący z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie) za stałe wspieranie zarówno nauczycieli jak i dzieci w edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczestnicy spotkania jednogłośnie podkreślali, że tego typu działania są potrzebne i z pewnością uwidacznianie pozytywnych i kulturalnych zachowań na drodze będzie przykładem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prelegenci mówili również, że oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, tak samo ważne jest wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzieci z Przedszkola Juniorek są tego żywym przykładem.

rp