Biskupiec: Wizytacja Posterunku Policji w Kolnie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Wizytacja Posterunku Policji w Kolnie

Wczoraj, po gruntownym remoncie siedziby, odbyła się wizytacja Posterunku Policji w Kolnie. Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Olsztynie a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Poseł Jerzy Gosiewski, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz przybyli na ceremonię mieszkańcy.

Wczoraj (28.03.2019r.) odbyła się uroczysta wizytacja Posterunku Policji w Kolnie. W spotkaniu, którego gospodarzem był Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Jan Markowski, Poseł Jerzy Gosiewski, Pełnomocnik Wojewody Jarosław Babalski, Dyrektor Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Zbigniew Załuski, Wójt Gminy Kolno Piotr Szulc wraz z Przewodniczącym Rady Gminy, Radni i Sekretarz Gminy Kolno. W spotkaniu udział wzięli również: Ksiądz Kapelan Arkadiusz Suchowiecki, kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Kieronik Posterunku Policji w Kolnie wraz z załogą oraz mieszkańcy Kolna.

Spotkanie rozpoczęło się od przemowy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie insp. Piotra Zabuskiego, który przywołał wspomnienia historyczne związane z powstaniem miejscowości Kolno , która zgodnie z zapisami historycznymi była lokowana 11 czerwca 1359 roku przez biskupa warmińskiego Jana. Obecnie miejscowość Kolno zamieszkane jest przez 3,5 tys. mieszkańców. Budowa Posterunku Policji w tej miejscowości została poprzedzona konsultacjami społecznymi i znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Wizytacja Posterunku Policji była doskonałą okazją do wręczenia aktów mianowania na stanowiska kierownicze. I tak, podinsp. Marcin Cydzik rozkazem personalnym został mianowany do objęcia stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu a asp. szt. Aleksandrze Słaboń-Kowalskiej powierzono obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Kolnie.

Po oficjalnej części spotkania, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kolna mieli okazję zwiedzić wyremontowane pomieszczenia posterunku i przyjrzeć się warunkom pracy policjantów. W Posterunku Policji w Kolnie pracuje pięciu funkcjonariuszy – dwóch dzielnicowych, dwóch policjantów Zespołu ds. Prewencji oraz kierownik Posterunku. Dzięki znacznemu zaangażowaniu lokalnych władz samorządowych, które przekazały budynek z przeznaczeniem na Posterunek Policji, oraz przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pomieszczenia Posterunku Policji zostały wyremontowane oraz wyposażone w nowy sprzęt.

Głównym celem odtwarzania Posterunków Policji zarówno w Kolnie jak i na terenie całej Polski jest zwiększenie aktywności i dostępności Policji. Praca policjantów na rzecz mieszkańców gminy Kolno zdecydowanie wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.

rp


 

  • kierowniczka Posterunku Policji w Kolnie wraz policjantami dzielnicowymi i z Zespołu Prewencji
    Funkcjonariusze PP w Kolnie
  • przemowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, w tle z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, przedstawiciel olsztyńskiej jednostki policji, Poseł Jerzy Gosiewski oraz samorządowcy
    Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie - wizytacja w PP Kolno
  • Komendant Miejski Policji w Olsztynie, po jego prawej stronie z-ca Komendanta Miejskiego w Olsztyni, Dyrektor Zarządzania Kryzysowgo Starostwa Powiatowego w Olsztynie Zbigniew Załuski, kapelan olsztyńskiej policji ks. Arkadiusz Suchowiecki
    Wizytacja PP w Kolnie