Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztynek: Znęcał się nad partnerką – został tymczasowo aresztowany

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Dzięki informacjom uzyskanym od poszkodowanej kobiety i zgromadzonemu przez policjantów materiałowi dowodowemu agresor został odizolowany. Sąd w Olsztynie przychylił się do wniosku śledczych i wobec sprawcy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W ubiegłą sobotę (30.11.2019) Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek prokuratury oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Olsztynku zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizycznej nad swoją konkubiną. Funkcjonariusze prowadzący sprawę zebrali obszerny materiał dowodowy, z którego wynika, że podczas wielokrotnych awantur mężczyzna wyzywał słowami wulgarnymi swoją partnerkę, poniżał ją oraz uderzał po ciele. Sytuacje te powtarzały się w ciągu ostatnich kilku tygodni. 39-latek nie kwestionował swojej winy i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nie ma przyzwolenia na krzywdzenie drugiego człowieka – nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie. Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami swojej rodziny jest przestępstwem ściganym z urzędu! O każdym przypadku przejawu agresji natychmiast powiadom Policję!

(rp/tm)