Poszukiwani w rękach policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Poszukiwani w rękach policji

W ciągu ostatnich trzech dni olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzny ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W dwóch przypadkach zostali zatrzymani w trakcie interwencji domowych, natomiast trzeci – 40-latek, był sprawcą kradzieży sklepowej. Wszyscy trafili już do zakładów karnych i aresztu, w których pobytu za wszelką cenę chcieli uniknąć.

Wczoraj (19.05.2020) olsztyńscy policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie miasta. W nocy na numer alarmowy zadzwoniła kobieta i zgłosiła awanturę ze swoim partnerem. Na miejscu policjanci wylegitymowali wskazanego mężczyznę. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia łącznej kary 110 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia oraz przestępstwa zniszczenia mienia i oszustwa.

Kolejna interwencja miała miejsce dzień wcześniej. W tym przypadku doszło do awantury między braćmi. Na miejscu policjanci wylegitymowali osobę zgłaszającą. Okazało się, że 34-latek był poszukiwany do odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności w związku z nieopłaconą grzywną za popełnione wykroczenie bezpodstawnego wezwania służb.

Jeszcze tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Policjanci na miejscu zastali sprawcę kradzieży, który okazał się również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie za wcześniejsze kradzieże. 40-latek najbliższe 30 dni spędzi w areszcie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

We wszystkich przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani i już trafili do zakładów karnych i aresztu.

(aj/rj)