Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek oszukiwał na kasie samoobsługowej płacąc za pieczywo. Wartość strat to ponad 2 złote

19-latek w jednym ze sklepów w Olsztynie miał świadomie podmienić cenę płacąc za zakupy, korzystając z kasy samoobsługowej. Działając w ten sposób, 19-latek oszukał sklep na kwotę ponad 2 złotych. I choć kwota jest niewielka, to waga przestępstwa jest wręcz przeciwna. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (14.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, o oszustwie, do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że 19-latek na kasie samoobsługowej podczas płacenia za pieczywo, świadomie zaniżył wartość produktów. Działając w ten sposób, 19-latek oszukał sklep na kwotę ponad 2 złotych. Młody mężczyzna po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochroniarza i przekazany policjantom.

W tym przypadku nie wartość mienia, a charakter czynu stanowi o karze. 19-latek wkrótce odpowie za oszustwo. Policjanci wyjaśnią dokładnie okoliczności tego zdarzenia. Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Powrót na górę strony