Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant będący w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowego mercedesa. W organizmie 55-latka krążyły ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj (20.09.2020) w godzinach porannych, policjant będący w czasie wolnym od służby w rejonie ul. Sielskiej w Olsztynie zauważył „dziwnie” zachowującego się kierowcę osobowego mercedesa. Podejrzany pojazd poruszał tzw. wężykiem od lewej do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz, który miał podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego mercedesem postanowił za wszelką cenę uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Policjant będący po służbie, swoim samochodem zajechał drogę kierowcy osobowego mercedesa, a gdy ten się zatrzymał natychmiast ruszył w jego kierunku. Już po chwili, funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki podejrzanego samochodu i o sytuacji poinformował swoich kolegów z olsztyńskiej jednostki policji.

Interweniujący policjanci z wydziału ruchu drogowego, potwierdzili przypuszczenia swojego kolegi co stanu trzeźwości 55-latka. Badanie alkomatem wykazało stężenie ponad 3 promili alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy i już wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Dzięki skutecznej reakcji policjanta będącego po służbie z ruchu drogowego wyeliminowany został kolejny kierowca, który swoim zachowaniem narażał nie tylko własne zdrowie i życie, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

rp

Powrót na górę strony