Aktualności

Nietrzeźwy i z cofniętymi uprawnieniami doprowadził do kolizji drogowej

Wczoraj (26.10.2020) policjanci ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe do którego doszło w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Limanowskiego. W toku wykonywanych czynności okazało się, że sprawca kolizji jest kompletnie pijany i ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji, do której doszło na olsztyńskim Zatorzu. Osoba zgłaszająca interwencję informowała, że sprawca może znajdować się w stanie nietrzeźwości co potwierdzone zostało badaniem policyjnym alkomatem, który wskazał obecność blisko 3 promili alkoholu w organizmie 57-letniego mężczyzny.

Opis filmu: Spot KRBRD - alkohol i kluczyki nie idą w parze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.4 MB)

Z policyjnych ustaleń wynika, że odpowiedzialnym za doprowadzenie do kolizji drogowej jest 57-letni kierowca osobowego renault, który jadąc ul. Jagiellońską w kierunku skrzyżowania z ul. Limanowskiego najechał na tył poprzedzającego osobowego mercedesa. Na szczęście w tym zdarzeniu żaden z uczestników nie odniósł obrażeń – skończyło się na uszkodzeniu pojazdów.

Policyjny alkomat potwierdził przypuszczenia poszkodowanego co do stanu trzeźwości sprawcy kolizji. Okazało się, że 57-latek nie dość, że wsiadł za kierownicę auta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie to w dodatku miał ona cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wkrótce nieodpowiedzialny 57-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień może mu teraz grozić wysoka grzywna, kolejny zakaz kierowania pojazdami a nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(rp)

Powrót na górę strony