Aktualności

OLSZTYŃSKI POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza z Olsztyna, który w czasie wolnym od służby na terenie Szczytna zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 56-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.03.2021) funkcjonariusz z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic Szczytna zauważył pojazd marki Skoda Fabia, który poruszał się całą szerokością drogi - zjeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca tego auta może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, a następnie w bezpieczny sposób na parkingu zajechał drogę niebezpiecznemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Funkcjonariusz zaraz po podejściu do kierowcy wyczuł od niego silny zapach alkoholu, co tylko potwierdziło jego przypuszczenia. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, któremu funkcjonariusz przekazał nietrzeźwego mężczyznę.

Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Olsztyna, który przyznał policjantom, że przed wyjazdem wspólnie z kolegą wypił alkohol i nie widział w tym nic nadzwyczajnego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 56-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

(aj/rj)

Powrót na górę strony