Aktualności

Wyłudzała pieniądze od poznanych w „sieci” mężczyzn

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez Internet mężczyzn. Okazało się, że niektórzy w celu zaspokojenia potrzeb 53-latki zaciągali nawet pożyczki gotówkowe. Kobieta wykorzystywała ufność przede wszystkim samotnych mężczyzny poszukujących przyjaźni jak się okazało dosłownie w „sieci”.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej policji w Olsztynie podczas wyjaśniania okoliczności związanych z niewywiązywaniem się ze spłatą pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm wpadli na trop osoby, której jak się okazało te pieniądze były przekazywane. Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł. Nie jest tajemnicą, że nigdy nie doczekał się on zwrotu pieniędzy.

W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia, na jaw wyszły takie fakty jak choćby to, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Policjanci dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski, w większości byli to samotni mężczyźni szukający szczęścia w Internecie. Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama, kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania a nawet wspólnego życia, tłumacząc swoją trudną sytuację życiową prosiła o przekazanie pieniędzy. Działając w ten sposób udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

Policyjne czynności skończyły się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 53-latce podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez Internet, kiedy do końca nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

(rp)

Powrót na górę strony