Pomóż Policji w identyfikacji osób

Olsztyn: Sprzedawała podrobione sztućce – teraz szuka ją prawdziwa policja

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kobiety, która sprzedając sztućce o wartości 2 tys. zł. wprowadziła klientkę w błąd co do marki produktu. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia. Policja na podstawie zapisu z kamer monitoringu publikuje wizerunek sprawczyni oszustwa.

Policjanci z olsztyńskiej komendy zwracają się z prośbą o pomoc w rozpoznaniu wizerunku kobiety, która jest podejrzewana o oszustwo. Przedmiotem oszustwa, były sztućce, które podejrzana kobieta oferowała do sprzedaży, wcześniej wprowadzając w błąd potencjalnych klientów co do marki oferowanych przedmiotów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci ustalili, że sprawczyni jest w wieku około 30 - 40 lat i ma około 160 cm wzrostu. Ma ona włosy koloru ciemnego, spięte w kucyk i długie do ramion. W chwili przestępstwa, ubrana była w białą koszulkę na ramiączka i jeansy koloru niebieskiego a także buty typu sandały. Posiadała również materiałową torebkę koloru czarnego noszoną przez ramię, na głowie miała okulary przeciwsłoneczne. Charakterystyczną cechą kobiety jest obcy akcent.

Aby sprawczyni nie pozostała bezkarna i nie zdołała oszukać więcej osób, policjanci proszą o pomoc mieszkańców Olsztyna. Wszystkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych personalnych kobiety lub zlokalizowania jej miejsca zamieszkania można przekazywać tel. 601 457 510 lub mailowo na adres: prasowy@olsztyn.ol.policja.gov.pl

Za okazana pomoc, serdecznie dziękujemy.

rp