Pomóż Policji w identyfikacji osób

Olsztyn: Okradli nieletnich – teraz szuka ich Policja

Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzi czynności zmierzające do ustalenia wizerunków dwóch mężczyzn, którzy okradli grupę nieletnich. Sprawcy kradzieży kazali pokrzywdzonym wyjąć wszystko z kieszeni, a gdy ci to uczynili zabrali małoletnim m.in. telefon komórkowy, ładowarkę do telefonu, power bank i słuchawki do telefonu. Wartość utraconych przez nieletnich rzeczy szacowana jest na kwotę ponad trzystu złotych.

Kradzież dokonana na osobach nieletnich miała miejsce 17.11.2018r. W Olsztynie przy ul. Pieniężnego. Dwaj mężczyźni w celu wywarcia presji na nieletnich podali się policjantów po czym dokonali sprawdzenia ich kieszeni. W tym celu kazali nieletnim dobrowolnie powyjmować wszystkie przedmioty, które mieli swoich kieszeniach. Gdy młodzież wykonała polecenie oszustów podających się za policjantów, ci wzięli wszystkie rzeczy i odeszli w nieznanym kierunku. Bezpośrednio po zdarzeniu, grupa nieletnich chłopców śledziła kierunek w którym podążali sprawcy kradzieży, dzięki czemu możliwe było zabezpieczenie zapisu z kamer monitoringu, na których widoczni są sprawcy kradzieży.

W celu dotarcia do sprawców kradzieży mienia dokonanego na osobach nieletnich policjanci zdecydowali się opublikować wizerunki sprawców utrwalone na jednej z kamer. Osoby, które rozpoznają mężczyzn i mogą przyczynić się do ustalenia ich tożsamości czy miejsca zamieszkania proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie pod numerem tel. 47 731 34 24 lub w godz. 07:30 – 15:30 pod nr tel. 47 731 34 94. Informacje o sprawcach czynu zabronionego można również przesyłać na skrzynkę mailową: prasowy@olsztyn.ol.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.31 MB)

 

rp


 

Powrót na górę strony