Błyskotliwa Szkoła - KONKURS - Programy profilaktyczne - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Programy profilaktyczne

Błyskotliwa Szkoła - KONKURS

O obowiązku noszenia elementów odblaskowych policjanci przypominają przy każdej nadarzającej się okazji, a o przepisach ruchu drogowego edukowane są zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Pomimo, iż przepisy uszczegółowiają. iż obowiązek noszenia odblasków dotyczy poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, policjanci zachęcają do ich noszenia również w mieście, zwłaszcza w porze jesienno – zimowej.

Starając się, by nauka o przepisach prawa miała atrakcyjną formę, zwłaszcza dla najmłodszych, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z kadrą Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego od dwóch lat realizują Powiatowy Konkurs „Błyskotliwa Szkoła”. Jest on skierowany do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów, pedagogów i rodziców na ustawowy obowiązek noszenia elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw służących bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Placówki oświatowe, które zgłaszają się do konkursu w okresie od listopada do marca organizują własne akcje promujące elementy odblaskowe (apele, gazetki ścienne, spotkania edukacyjne, przedstawienia, publikacje internetowe). Dodatkowo w każdej z tych szkół raz w miesiącu zliczana jest ilość dzieci noszących odblaski. Do udziału w zainicjowanych przez szkoły przedsięwzięciach włączają się również dzielnicowi z Olsztyna oraz z Komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018 - II EDYCJA

Do udziału w II edycji Konkursu zgłosiło się 6 szkół, które od listopada 2017 roku organizowały różnorodne działania promujące noszenie elementów odblaskowych. Niektóre z inicjatyw przybierały wyjątkowo nowatorską formę, jak np. Szkolny Patrol Kontrolny "Czy masz odblask?" w Biesalu, Błyskotliwy Aerobik w Olsztynku, czy też pokazy mody odblaskowej w Olsztynie i Bukwałdzie. Dzieci projektowały własne odblaski, a także tworzyły autorskie piosenki i układy taneczne, obrazujące korzyści z noszenia elementów odblaskowych.

W kwietniu 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu wraz z wręczeniem nagród dla laureatów, którymi zostaną najbardziej „błyskotliwe” szkoły, a więc te, w których najwięcej uczniów wyposażonych będzie w odblaski i które zorganizują najwięcej różnorodnych inicjatyw edukacyjnych.

W II edycji Konkursu laureatami "Błyskotliwej Szkoły" zostali:​

  1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie
  2. miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Biesalu
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 30 w Olsztynie

​Wyróżnienia otrzymali:

Szkoła Podstawowa Nr 7 w Olsztynie

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olsztynku

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olsztynie

 

 

lc

 

 

  • Błyskotliwa Szkoła - KONKURS
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji - zwycięzcy!
  • Rozstrzygnięcie II edycji
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania