Olsztyn: Policjanci uratowali kobietę przed stadem dzików - O nas - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Olsztyn: Policjanci uratowali kobietę przed stadem dzików

Olsztyńscy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji. 81-letnia kobieta podczas spaceru z psem została zaatakowana przez dziki. Zwierzęta miały odciąć jej drogę ucieczki. Z pomocą natychmiast ruszyli policjanci.

Wczoraj (27.03.2018r.) oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki odebrał telefon od roztrzęsionej starszej kobiety. Jak informowała 81-latka, podczas spaceru z psem w lesie przyległym do ul. Jagiellońskiej została ona zaatakowana przez stado dzików. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia.

Policjanci przez cały czas byli w kontakcie telefonicznym z potrzebującą pomocy kobietą, która nawigowała radiowóz aby jak najszybciej dojechał do miejsca zdarzenia. Aby rozgonić stado dzików w trakcie dojazdu do roztrzęsionej kobiety, jadąc leśnymi drogami, policjanci używali sygnałów dźwiękowych.

Po przyjeździe, na miejscu zdarzenia nie było już zwierząt leśnych. Prawdopodobnie zostały one spłoszone przez dźwięk syreny alarmowej wysyłanej przez radiowóz. Funkcjonariusze zaopiekowali się starsza kobieta i przewieźli ją na pętlę autobusową z której autobusem bezpiecznie odjechała w kierunku swojego domu.

rp