KWP : Dzień Bezpiecznego Kierowcy na Warmii i Mazurach - O nas - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

KWP : Dzień Bezpiecznego Kierowcy na Warmii i Mazurach

25 lipca obchodziliśmy dzień świętego Krzysztofa - patrona kierowców. To także dzień Bezpiecznego Kierowcy zainaugurowany przez Krajowego Duszpasterza Kierowców- ks. dr Mariana Midurę. Wczoraj w Lubajnach ks. dr Midura spotkał się z tymi, którym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest szczególnie bliskie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

25 lipca Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura  spotyka się  z tymi wszystkimi, którym na sercu leży bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym roku już po raz  po raz trzynasty 25 lipca ogłoszono Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście, a wśród nich: Wojewoda Warmińsko - Mazurski Pan Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Ostróda Pan Bogusław Fijas, Burmistrz Miasta Ostródy Pan Czesław Najmowicz.

W spotkaniu  zorganizowanym przez ks. dr Mariana Midurę udział wzięli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przedstawiciele Fundacji Kierowca Bezpieczny, funkcjonariusze Służby Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. W Lubajnach koło Ostródy ks. Midura odprawił mszę świętą w parafii św. Benedykta w intencji bezpieczeństwa wszystkich polskich kierowców, następnie poświęcił pojazdy  oraz kapliczkę św. Krzysztofa (z aktem fundacyjnym). Na zakończenie Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura uroczyście otworzył Aleję Bezpiecznego Kierowcy, Pieszego i Rowerzysty.

Dzień bezpiecznego kierowcy to doskonały moment na to, by zaapelować do wszystkich kierowców    o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę.  To także doskonały czas, by przypomnieć dekalog kierowcy opracowany przez Krajowego Duszpasterza Kierowców:

1. Nie będziesz egoistą na drodze.

2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.

3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.

4. Szanuj pieszych.

5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.

6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.

7. Nie bądź brawurowy w prędkości.

8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.

9. Pomagaj potrzebującym na drodze.

10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji

kw/mk/ak