Olsztyn: Oszukał ponad 120 osób na kwotę ponad 42.000 złotych. Akt oskarżenia trafił do sądu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który na internetowych aukcjach oferował do sprzedaży środki farmaceutyczne. W rzeczywistości przesyłał medykamenty niezgodne z ogłoszeniem i o innym przeznaczeniu. Na fałszywe ogłoszenia nabrało się ponad 120 osób – łącznie stracili ponad 42.000 złotych. 35-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą przez ostatnich kilka tygodni pracowali nad rozpracowaniem oszusta internetowego, działającego na szkodę osób z całego kraju. 35-latek wystawiał do sprzedaży środki farmaceutyczne zgodnie z zamieszczoną ofertą, a w rzeczywistości przesyłał środki niezgodne z ogłoszeniem i o innym przeznaczeniu. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i przedstawili mu zarzut oszustwa. Mężczyzna w ciągu ostatnich miesięcy zdołał wprowadzić w błąd co do wywiązania się z umowy kupna – sprzedaży ponad 120 osób. Straty poszkodowanych osób, szacowane są na ponad 42.000 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali i przesłuchali 35-latka. Mężczyzna w żaden sposób nie tłumaczył swojego zachowania. Ostatecznie, przeciwko pomysłowemu 35-latkowi został sporządzony akt oskarżenia. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

rp