Programy profilaktyczne

Błyskotliwa Szkoła - KONKURS

O obowiązku noszenia elementów odblaskowych policjanci przypominają przy każdej nadarzającej się okazji, a o przepisach ruchu drogowego edukowane są zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Pomimo, iż przepisy uszczegółowiają. iż obowiązek noszenia odblasków dotyczy poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, policjanci zachęcają do ich noszenia również w mieście, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej.

Starając się, by nauka o przepisach prawa miała atrakcyjną formę, zwłaszcza dla najmłodszych, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z kadrą Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego od dwóch lat realizują Powiatowy Konkurs „Błyskotliwa Szkoła”. Jest on skierowany do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów, pedagogów i rodziców na ustawowy obowiązek noszenia elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw służących bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Placówki oświatowe, które zgłaszają się do konkursu w okresie od listopada do marca organizują własne akcje promujące elementy odblaskowe (apele, gazetki ścienne, spotkania edukacyjne, przedstawienia, publikacje internetowe). Dodatkowo w każdej z tych szkół raz w miesiącu zliczana jest ilość dzieci noszących odblaski. Do udziału w zainicjowanych przez szkoły przedsięwzięciach włączają się również dzielnicowi z Olsztyna oraz z Komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie.

 

 

 

  • Błyskotliwa Szkoła - KONKURS
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji
  • Rozstrzygnięcie II edycji - zwycięzcy!
  • Rozstrzygnięcie II edycji

Film Przedstawienie o odblaskach

Pobierz plik Przedstawienie o odblaskach (format mp4 - rozmiar 6.98 MB)

Film Przedstawienie o odblaskach

Pobierz plik Przedstawienie o odblaskach (format mp4 - rozmiar 21.87 MB)

Film piesi bez odblasków

Film piesi z odblaskami

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony