Komenda Miejska Policji w Olsztynie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Dobre Miasto: Dzielnicowi bliżej mieszkańców Świątek – otwarto nowy punkt przyjęć

  W dniu 28 września 2017 roku dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świątki Pana Sławomira Kowalczyka ruszył stały punkt przyjęć dzielnicowych. W ubiegły czwartek, podczas sesji Rady Gminy odbyło się uroczyste przekazanie pomieszczenia w którym dzielnicowi będą mogli przyjmować interesantów z gminy Świątki.

 2. Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu sprawców kradzieży

  W Olsztynku policjant będący w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu dwóch sprawców kradzieży sklepowej. W ich zainteresowaniu znalazły się łyżworolki oraz ekspres do kawy. Właściciel sklepu oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę ponad 600 zł. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki, a sprawcy przestępstwa usłyszeli już zarzut kradzieży, za który może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Olsztyn: Stop wariatom drogowym - przekaż serce kierowcy, którego kochasz

  Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas pełnienia służby wspólnie z wolontariuszką Fundacji PZU rozdawali dziś niebieskie serduszka. Było to związane z trzecią już odsłoną kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest ona przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

 4. Olsztyn: Rozmowy z nauczycielami o niebezpiecznych stronach Internetu

  Przedstawicielka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wzięła udział w roli prelegenta w  Konferencji „Ochrona dzieci w Sieci”, zorganizowanej przez samorząd województwa warmińsko – mazurskiego i Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy szkół poznali zagrożenia, jakie czyhają na najmłodszych w świecie wirtualnym i dowiedzieli się, jak im przeciwdziałać.

 5. HANDEL LUDŹMI

  Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Wakacje to czas wyjazdów za granicę do prac sezonowych. Grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Kiedy oferta pracy może być oszustwem, jak unikać zagrożeń, jak przygotować się do wyjazdu i gdzie szukać pomocy?

 6. Komenda Miejska Policji w Olsztynie

 7. Kierownictwo

 8. Komisariat Policji w Biskupcu

 9. Wydział Prewencji

 10. Olsztyn: Prowadził auto bez uprawnień. Efekt-kolizja i wysoki mandat

  Chociaż 31-letni Ryszard P. nigdy nie miał prawa jazdy, zdecydował się wsiąść za kierownicę. Efektem tego nieodpowiedzialnego zachowania była wczorajsza kolizja drogowa, do której doprowadził mężczyzna. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 6 punktami. Zdarzenie drogowe zostało zarejestrowane przez kamery systemu ITS.