Menu przedmiotowe:
Galeria
2
Wizyta delegacji zagranicznej z Obwodu Kaliningradzkiego

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komenda Miejska Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 23
10-526 Olsztyn
tel. 089 522 34 24, fax 089 522 34 25

 
KMP: Usługa Multiinfo nr tel. 0- 661 002 084
Usługa adresowana do osób z wadą słuchu, które będąc ofiarami lub świadkami zdarzeń o charakterze przestępnym nie mogły dotychczas powiadomić o tym Policji. Obecnie są one wyposażone w telefony komórkowe, z których mogą wysłać informację na specjalnie w tym celu utworzony numer. Odbiorcą sms-a jest dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który natychmiast podejmuje właściwe działania.
Komunikaty
24.07.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc sierpień 2014 roku

01-03.08. 2014 r - aspirant Krzysztof Bisior

08-10.08. 2014 r -  aspirant Krzysztof Bisior

15-17.08. 2014 r - aspirant Małgorzata Demianiuk

22-24.08. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

29-31.08.2014 r. - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 


06.05.2014 - Punkt kontroli autobusów

Wszystkie osoby, przedstawiciele zorganizowanych wycieczek autokarowych oraz innych instytucji mogą dokonać kontroli autobusu od poniedziałku 12 maja br. na ulicy Leonharda w godzinach 6:30 – 8:30 przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 8:30-10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i na ul. Lubelskiej (droga nr 16 w kierunku Barczewa) po 10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zlokalizowane będą punkty kontroli. Zgłaszanie kontroli można poprzedzić dzwoniąc pod następujące numery telefonów : Policja 8952248-80; Inspekcja Transportu Drogowego 89-533-46-16


Aktualności:
 21.08.2014 - Olsztyn: Niezastosowanie się do sygnału semafora – to prawdopodobna przyczyna wczorajszego zdarzenia w na torach kolejowych Gutkowie

Niezastosowanie się przez maszynistę do sygnału informującego o zatrzymaniu się – to prawdopodobna przyczyna wczorajszego zdarzenia w Gutkowie. Pociąg relacji Katowice – Gdynia wjechał na tor, którym poruszał się inny pociąg relacji Elbląg – Olsztyn. Oba składy hamowały awaryjnie  i zatrzymały się w odległości ok. 100 m od siebie.

Z pośród podróżujących  w obu pociągach 200 osób, nikt nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.  Przewoźnik zorganizował podróżującym autobusowy transport zastępczy. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratorów pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo – śledcza oraz policyjni technicy, którzy wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 21.08.2014 - Olsztyn: Kilkanaście razy włamał się do samochodów; kradł radia, nawigacje, głośniki
Olsztyńscy policjanci zatrzymali 18 - letniego sprawcę 16 przestępstw. Artur B. na terenie miasta włamywał się do  pojazdów, skąd kradł radioodtwarzacze, głośniki, sprzęt mechaniczny i nawigacje. Łączna suma strat została oszacowana przez osoby poszkodowane na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Podejrzany był już w przeszłości karany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie wszystko co może grozić podejrzanemu. Mieszkaniec powiatu  Lidzbark Warmiński został wczoraj przetransportowany do tamtejszej jednostki, gdzie usłyszy kolejne zarzuty.
więcej » 
 21.08.2014 - Olsztyn: Pomimo zakazu sądowego na prowadzenie pojazdów przyjechał na przesłuchanie do posterunku policji
Zarzut nie zastosowania się do prawomocnego wyroku sądowego usłyszy 45-letni Radosław K. Mężczyzna autem przyjechał na przesłuchanie do posterunku w Olsztynie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mieszkaniec Olsztyna ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów, obowiązujący do 2015 roku.
więcej » 
 20.08.2014 - Olsztyn: Oszukał staruszkę metodą na „gazownika”
Zarzut oszustwa usłyszał 17-letni Kamil S. Podejrzany, podając się za pracownika „gazowni”, wyłudził pieniądze od starszej, schorowanej kobiety. Mężczyzna poinformował mieszkankę Olsztyna o konieczności uregulowania zaległej wpłaty za gaz. W przypadku nie przekazania należności rzekomy pracownik gazowni zmuszony będzie odłączyć zasilanie w mieszkaniu. Oszust  wpadł, kiedy do mieszkania starszej kobiety przyszedł jej syn, który o całym zajściu poinformował policjantów. Kamil S. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 19.08.2014 - Olsztyn, Dobre Miasto: Zazdrosny „nożownik” w rękach policji
Trzy miesiące aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec 54-letniego Jerzego P. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, zaatakował nożem mieszkańca Dobrego Miasta. Powodem napaści była zazdrość spowodowana tym, że wybranka  mężczyzny podczas jego nieobecności, zaczęła się spotykać z innym. Poszkodowany doznał wielu ran ciętych głowy oraz rąk. Sprawca był w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 19.08.2014 - Olsztyn: Przegrał pieniądze na automatach; złość wyładował niszcząc skuter
Zarzut zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim usłyszał 19-letni Jakub S. Mieszkaniec Olsztyna będąc pod wpływem alkoholu, kopnął skuter powodując jego uszkodzenia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Podejrzany powiedział, że powodem takiego zachowania była złość spowodowana faktem, iż wcześniej przegrał pieniądze na automatach do gier. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek był już w przeszłości karany za kradzieże i włamania.
więcej » 
 18.08.2014 - Olsztyn: Policjanci zakończyli działania weekendowe "Sierpień 2014"
Policjanci z powiatu olsztyńskiego zakończyli działania weekendowe, które zaczęły się już 15 sierpnia br. Względem ubiegłego rok ten weekend okazał się być bezpieczniejszy. Jednak w dalszym ciągu głównym grzechem uczestników ruchu było przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
więcej » 
 14.08.2014 - Barczewo: Zgłosił kradzież pojazdu, której nie było

Zgłosił kradzież samochodu VW Caddy należącego do firmy w której jest zatrudniony. Okazało się, że kradzież wymyślił , a wcześniej pojazd udostępnił swojemu bratu, który to spalił go w okolicznym lesie.

 

więcej » 
 14.08.2014 - Olsztyn: Wyjaśniają okoliczności utonięcia 53-latka.

Alkohol,  brak zdrowego rozsądku to najczęstsze przyczyny utonięć, do których dochodzi w okresie letnim. Tragicznie skończyło się pływanie dla 53-letniego mieszkańca gm. Stawiguda . Ciało mężczyzny zostało wydobyte z Jeziora Pluszne.  Postępowanie wyjaśni, czy mężczyzna przed wejściem do wody był pod wpływem alkoholu.

więcej » 
 14.08.2014 - Biskupiec: Dwóch nastolatków stanie przed sądem rodzinnym za kradzież pojazdu.

Dwóch nieletnich chłopców za kradzież samochodu odpowie za ten czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Ustalono, że już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Jeden z nich może trafić do Zakładu Poprawczego.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 22
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 48
4. Nietrzeźwi kierowcy: 14
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-21
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.