Menu przedmiotowe:
Galeria
14
20-lecie Olsztyńskiej Sekcji Antyterrorystycznej

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komunikaty
12.09.2014 - Olsztyn: Policjanci poszukują właściciela rowera

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube. Jednoślad pochodzi z kradzieży. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wydziału mienia zakończyli sprawę kradzieży rowerów do których dochodziło na terenie Olsztyna. Funkcjonariusze są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube, który został skradziony miedzy 10, a 15 lipca br. spod basenu miejskiego przy ulicy Głowackiego. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.


 


01.09.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc wrzesień 2014 roku

05-07.09. 2014 r - - aspirant Małgorzata Demianiuk

12-14.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

19-21.09. 2014 r - komisarz Marcin Świniarski

26-28.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 


25.08.2014 - MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI informuje:

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM -
PAMIĘTAJ!! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl 

06.05.2014 - Punkt kontroli autobusów

Wszystkie osoby, przedstawiciele zorganizowanych wycieczek autokarowych oraz innych instytucji mogą dokonać kontroli autobusu od poniedziałku 12 maja br. na ulicy Leonharda w godzinach 6:30 – 8:30 przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 8:30-10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i na ul. Lubelskiej (droga nr 16 w kierunku Barczewa) po 10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zlokalizowane będą punkty kontroli. Zgłaszanie kontroli można poprzedzić dzwoniąc pod następujące numery telefonów : Policja 8952248-80; Inspekcja Transportu Drogowego 89-533-46-16


Aktualności:
 30.09.2014 - Olsztyn: Kierowcy reagują na nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego
Prawdopodobnie czujność  i szybka reakcja kierowców, którzy nie pozostali bierni i zgłosili Policji fakt jazdy dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, nie doszło do zdarzeń drogowych. Wczorajszej nocy oficer dyżurny olsztyńskiej Policji przyjął dwa telefoniczne zgłoszenia o kierowcach w  rażący sposób łamiących przepisy ruchu drogowego. Zatrzymani kierowcy okazali się być nietrzeźwi - obaj mieli prawie po trzy promile alkoholu  w organizmie. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 30.09.2014 - Olsztyn: Poważna kolizja na ul. Sielskiej - wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyło się zdarzenie drogowe, którego sprawca wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym sygnale czerwonym. Zignorowanie sygnalizacji świetlnej doprowadziło do  zderzenia z osobowym vw. Kolizja drogowa spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu.
więcej » 
 29.09.2014 - Olsztyn, Barczewo: Tragedia na jeziorze Orzyc
Policjanci pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Zalesie na jeziorze Orzyc. 33-letni mieszkaniec gminy Barczewo podczas wędkowania wypadł z łódki i utonął. Drugi z wędkarzy o własnych siłach dopłynął do brzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
więcej » 
 29.09.2014 - Olsztyn: Pracowali na miejscu awarii pociągu
Policjanci pracowali na miejscu awarii pociągu towarowego. Skład relacji Olecko – Warszawa wjeżdżając na Dworzec Główny w Olsztynie prawdopodobnie w wyniku awarii układu hamulcowego spowodował zatrzymanie się składu.
więcej » 
 29.09.2014 - Olsztyn: Uczestnicy libacji alkoholowej wyrzucali butelki przez okno
Policjanci z olsztyńskiej komendy interweniowali wobec grupy osób, której uczestnicy podczas libacji alkoholowej, wyrzucali przez okno szklane butelki. W związku  z tym, że wszyscy imprezowicze byli kompletnie pijani, zostali oni przewiezieni  do Izby Wytrzeźwień. Za wyrzucanie przedmiotów kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
więcej » 
 29.09.2014 - Olsztyn: Obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który powiadomił policjantów, a następnie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący osobowym oplem miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 35-letni Artur T za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 28.09.2014 - Olsztyn: Spowodował wypadek. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończył się wypadek spowodowany przez 22-letniego Jacka M. Mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego autem Subaru. Pasażerka tego auta trafiła do szpitala, gdzie jak się okazało doznała złamania miednicy. Kodeks karny za spowodowanie wypadku drogowego przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 27.09.2014 - Olsztyn, Biskupiec: Pracowniczka firmy pożyczkowej wraz z kolegą oszukała dwie osoby
Zarzutem oszustwa wobec 21-letniej Marty W oraz 30-letniego Arkadiusza K zakończyła się sprawa nieuczciwej pracowniczki firmy pożyczkowej. Kobieta oszukała dwie osoby, którym udzieliła pożyczki, a większa część tych pieniędzy trafiła do kieszeni nieuczciwej kobiety i jej partnera. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 27.09.2014 - Olsztyn, Biskupiec: Znakiem drogowym chciał włamać się do firmy budowlanej
Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał 39-letni Piotr M. Mężczyzna za pomocą znaku drogowego uszkodził drzwi firmy budowlanej. Z obiektu nic nie zginęło gdyż podejrzanego spłoszył alarm. Sprawca był już w przeszłości karany za tego typu przestępstwa. Mieszkaniec gminy Biskupiec odsiadywał także kary pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę 10 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 27.09.2014 - Olsztyn: Sytuacja na drogach miasta i powiatu olsztyńskiego
Alkohol to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dwóch kierujących będąc pod wpływem alkoholu spowodowało kolizje drogowe. Inny z zatrzymanych mając orzeczony zakaz sądowy kierował po „głębszym”, kolejny nie mając do tego uprawnień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego karę 3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 21
2. Wypadki drogowe: 6
    - ranni: 5
    - zabici: 1
3. Kolizje drogowe: 71
4. Nietrzeźwi kierowcy: 8
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-30
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.