Menu przedmiotowe:
Galeria
7
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów oraz wręczenie odznaczeń 2012

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komenda Miejska Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 23
10-526 Olsztyn
tel. 089 522 34 24, fax 089 522 34 25

 
KMP: Usługa Multiinfo nr tel. 0- 661 002 084
Usługa adresowana do osób z wadą słuchu, które będąc ofiarami lub świadkami zdarzeń o charakterze przestępnym nie mogły dotychczas powiadomić o tym Policji. Obecnie są one wyposażone w telefony komórkowe, z których mogą wysłać informację na specjalnie w tym celu utworzony numer. Odbiorcą sms-a jest dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który natychmiast podejmuje właściwe działania.
Komunikaty
27.08.2014 - KGP: Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

Prawdziwą gratką dla miłośników sportowych emocji będzie piłkarskie spotkanie reprezentacji Gwiazd TVP i polskiej Policji.  Obie drużyny zmierzą się ze sobą już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) o godzinie 12:00 na stadionie Sokoła Ostróda.

Drużynę polskiej Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, a w jej skład wejdzie aż pięciu generałów Policji! W drużynie Gwiazd TVP znajdą się między innymi: Bogusław Piwowar – członek zarządu Telewizji Polskiej, dziennikarze Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś i Michał Olszański oraz znani z seriali TVP aktorzy – Antek Królikowski i Maciej Jachowski. Trenerem będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Mecz jest charytatywny, a wszelkie zebrane środki przeznaczone zostaną na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W trakcie spotkania zostanie przeprowadzona specjalna licytacja – wygrać będzie można między innymi piłki Brazuca z podpisami piłkarzy Realu Madryt, którzy niedawno gościli w Polsce podczas Super Meczu Real – Fiorentina.

Transmisje na żywo od godz. 12:00 relacjonować będzie TVP Regionalna i TVP Polonia oraz strona sport.tvp.pl. Powtórkę będzie można obejrzeć w TVP Sport o godz. 16.30.

W przerwie sportowych zmagań obejrzeć będzie można musztrę paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która zagra też specjalny koncert dla zawodników, ich rodzin, kibiców i wszystkich tych, którzy odwiedzą stadion w Ostródzie. Na Pikniku Bezpieczeństwa, który w tym dniu już od samego rana towarzyszyć będzie imprezie sportowej, zorganizowane zostaną stoiska edukacyjne, konkursy prewencyjne, zabawy, pokazy, a wszystko po to, by przybliżyć gościom służbę w policyjnej formacji.

A zatem każdy uczestnik festynu będzie miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Policji wodnej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wóz profilaktyczny i miasteczko Ruchu Drogowego czy autobus konwojowy. Odwiedzić będzie można również stoisko prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie czy TVP Olsztyn. Znajdzie się  także coś dla miłośników teatru – wyjątkowy spektakl z udziałem wolontariuszy programu Profilaktyka a Ty. Odbędzie się też specjalny pokaz i prezentacja umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych.

Serdecznie zapraszamy!


25.08.2014 - MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI informuje:

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM -
PAMIĘTAJ!! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl 

24.07.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc sierpień 2014 roku

01-03.08. 2014 r - aspirant Krzysztof Bisior

08-10.08. 2014 r -  aspirant Krzysztof Bisior

15-17.08. 2014 r - aspirant Małgorzata Demianiuk

22-24.08. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

29-31.08.2014 r. - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 


06.05.2014 - Punkt kontroli autobusów

Wszystkie osoby, przedstawiciele zorganizowanych wycieczek autokarowych oraz innych instytucji mogą dokonać kontroli autobusu od poniedziałku 12 maja br. na ulicy Leonharda w godzinach 6:30 – 8:30 przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 8:30-10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i na ul. Lubelskiej (droga nr 16 w kierunku Barczewa) po 10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zlokalizowane będą punkty kontroli. Zgłaszanie kontroli można poprzedzić dzwoniąc pod następujące numery telefonów : Policja 8952248-80; Inspekcja Transportu Drogowego 89-533-46-16


Aktualności:
 29.08.2014 - Olsztyn: Poszukiwani wpadli w mieszkaniach znajomych
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwani ukrywali się w mieszkaniach znajomych. Kamil W ma do odbycia karę 2 miesięcy pozbawienia wolności natomiast Krzysztof K 10 miesięcy.
więcej » 
 29.08.2014 - Olsztyn: Próbował wyłudzić kredyt przedstawiając sfałszowane dokumenty
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 22-letniego Patryka N. , który próbował wyłudzić kredyt w jednym z olsztyńskich banków. Mężczyzna przedstawił  sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu. Sprawca nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 28.08.2014 - Olsztyn: Spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia. Kierowcę namierzyły kamery miejskiego systemu sterowania ruchem
Zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku do sądu zakończyła się wczorajsza kolizja, którą spowodował 58-letni Marek Sz. Mężczyzna tuż przed przejściem dla pieszych, kierowanym przez siebie  pojazdem, najechał na tył citroena, a następnie  uderzył  w sygnalizator świetlny. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolizję zarejestrowały kamery zintegrowanego systemu sterowania ruchem  ITS, dzięki któremu kierowca został zidentyfikowany. Kilkanaście  minut od zdarzenia mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany przez policjantów- spacerował  z psem i stwierdził, że „nic się nie stało”.
więcej » 
 28.08.2014 - Olsztyn: 57 zdarzeń w ruchu drogowym od początku tygodnia –nadmierna prędkość najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji

Pomimo licznych apeli Policji skierowanych  do  kierowców  o ostrożną jazdę i nie przecenianie swoich umiejętności, tylko  w tym tygodniu doszło aż do 57  zdarzeń drogowych.

Najczęstszą ich przyczyną jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków w ruchu oraz brawurowa i nieostrożna jazda.

Policjanci zapowiadają zintensyfikowane kontrole drogowe oraz surowe kary wobec  piratów drogowych.

więcej » 
 28.08.2014 - Olsztyn: Nigdy nie miał prawa jazdy; zdecydował się wsiąść za kierownicę

Wnioskiem do sądu zakończyła się policyjna interwencja na Placu Konstytucji 3 Maja w Olsztynie. Policjanci patrolujący okolice dworca głównego dostrzegli, że na miejscu dla osób niepełnosprawnych zaparkował pojazd, którego kierowca nie posiadał stosownego zezwolenia.

Okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy, a samochód - nie miał ważnych badań technicznych oraz polisy OC.

więcej » 
 28.08.2014 - Olsztyn: Ukradł słuchawki i konsolę do gier
Zarzut kradzieży usłyszy 33-letni Arkadiusz W. Mężczyzna ukradł słuchawki i konsolę do gier z jednego z olsztyńskich sklepów RTV. Sprawca został zatrzymany podczas  omijania  sklepowych kas. Podejrzewany nie przyznał się do winy. 33-latek był już w przeszłości karany za kradzieże. Za powyższe kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 27.08.2014 - Olsztyn: Wypłynął na jezioro z małymi wnuczkami, które przywiązał do łodzi
Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja policyjnych wodniaków wobec 61-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna, pływał łódką wraz z dwójką  małych wnuków na Jeziorze Ukiel.  Dzieci były przywiązane linką do cumowania do  łodzi, co według sternika miało zapewnić im bezpieczeństwo. Na wyposażeniu jednostki pływającej nie było wymaganych kamizelek ratunkowych. Funkcjonariusze zaopatrzyli dzieci w kapoki i wspólnie dopłynęli do brzegu.
więcej » 
 27.08.2014 - Olsztyn, Gietrzwałd, Dywity: Pijani kierowcy leżeli przy swoich pojazdach
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mogą usłyszeć  dwaj kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na tzw. podwójnym gazie. 58-letni Piotr Ł. jechał autem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast  40-letni Jan M.  - ponad 2 promile. Dodatkowo starszy  z mężczyzn  ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów obowiązujący do 2019 roku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu 3 lata pozbawienia wolności.
więcej » 
 26.08.2014 - Olsztyn: Spożywał alkohol w miejscu publicznym – stwierdził, że ma zaświadczenie lekarskie pozwalające mu na picie „pod chmurką”
Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja wobec dwóch mężczyzn spożywających  alkohol w miejscu publicznym. Raczący się piwem odmówili przyjęli mandatu za popełnione  wykroczenie. Jeden z nich tj. 40-letni Arkadiusz M poinformował policjantów, że posiada zaświadczenie lekarskie pozwalające mu spożywanie alkoholu w dowolnym miejscu. Za powyższe prawo przewiduje karę grzywny.
więcej » 
 26.08.2014 - Olsztyn: Aż 22 zdarzenia w ruchu drogowych w ciągu doby

Aż 22 zdarzenia w ruchu drogowym miały miejsce w ciągu ostatniej doby na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Spośród 20 kolizji - 12  miało miejsce w samym Olsztynie.

Do najpoważniejszego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej numer 16, gdzie kierujący tirem wjechał w koparko – ładowarkę. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitali.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-26
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 12
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 52
4. Nietrzeźwi kierowcy: 4
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-29
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.