Menu przedmiotowe:
Galeria
3
Konferencja "Dziecko ofiarą przemocy"

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komunikaty
12.09.2014 - Olsztyn: Policjanci poszukują właściciela rowera

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube. Jednoślad pochodzi z kradzieży. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wydziału mienia zakończyli sprawę kradzieży rowerów do których dochodziło na terenie Olsztyna. Funkcjonariusze są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube, który został skradziony miedzy 10, a 15 lipca br. spod basenu miejskiego przy ulicy Głowackiego. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.


 


01.09.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc wrzesień 2014 roku

05-07.09. 2014 r - - aspirant Małgorzata Demianiuk

12-14.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

19-21.09. 2014 r - komisarz Marcin Świniarski

26-28.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 


25.08.2014 - MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI informuje:

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM -
PAMIĘTAJ!! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl 

06.05.2014 - Punkt kontroli autobusów

Wszystkie osoby, przedstawiciele zorganizowanych wycieczek autokarowych oraz innych instytucji mogą dokonać kontroli autobusu od poniedziałku 12 maja br. na ulicy Leonharda w godzinach 6:30 – 8:30 przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 8:30-10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i na ul. Lubelskiej (droga nr 16 w kierunku Barczewa) po 10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zlokalizowane będą punkty kontroli. Zgłaszanie kontroli można poprzedzić dzwoniąc pod następujące numery telefonów : Policja 8952248-80; Inspekcja Transportu Drogowego 89-533-46-16


Aktualności:
 14.09.2014 - Olsztyn: Wjechał pod zakaz-policjantom okazał nieważne prawo jazdy
Zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz 600 złotowy mandat karny. Taka kara spotkała 54-letniego Stanisława S. Mężczyzna wjechał pod zakaz ruchu. W trakcie kontroli okazał prawo jazdy, które widniało w policyjnych systemach jako zatrzymane, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że oryginalne prawo jazdy zgubił. Następnie podejrzany wyrobił duplikat, który został mu zatrzymany za kierowanie pod wpływem alkoholu. Po jakimś czasie oryginał prawa jazdy  kierującemu został  przesłany przez Biuro Rzeczy Znalezionych. Stanisław S przyznał się policjantom, że nie przystąpił do powtórnego egzaminu, gdyż obawiał się jego pozytywnego zdania. Kodeks karny za poświadczenie nieprawdy przez wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: System ITS pomaga także Policji - kolejny sprawca kolizji zatrzymany
O skuteczności działania systemu ITS – czyli Inteligentnego Systemu Transportowego, kolejny już raz mogli przekonać się olsztyńscy policjanci. Tym razem oku kamery nie umknęło zdarzenie drogowe, którego sprawca nie dostosował prędkości do  warunków w ruchu i najechał na latarnię. Po kolizji kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Już po chwili funkcjonariusze ustalili pojazd i jego kierowcę tj. 28-letniego Łukasza A. korzystając właśnie z systemu ITS. Mężczyzna został zatrzymany kilka kilometrów przed Dobrym Miastem.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: Do pracy przyszli pod wpływem alkoholu
Przed sądem i pracodawcą będą tłumaczyły się dwie osoby, które wczoraj przyszły do pracy będąc pod wpływem alkoholu. 39-letnia Katarzyna C miała pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 47-letni Eugeniusz C prawie promil alkoholu. Kobieta i mężczyzna będą odpowiadali przed sądem za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Kodeks wykroczeń za powyższe przewiduje karę aresztu albo grzywny.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: Kierowcy bez uprawnień, dokumentów oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu
Wnioskami do sądu zakończyły się policyjne interwencje wobec uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierujących poruszał się pojazdem bez uprawnień, dowodu rejestracyjnego i polisy. Kolejny nie powinien jeździć autem, ponieważ to nie było dopuszczone do ruchu.
więcej » 
 11.09.2014 - Olsztyn: Przyszła do znajomej na kawę. Wyszła z pierścionkiem

Zarzut kradzieży usłyszała 33-letnia Małgorzata M. Kobieta przyszła do koleżanki na kawę. W  trakcie spotkania kobieta niepostrzeżenie ukradła gospodyni złoty pierścionek.

Precjozum o wartości 700 złotych sprawczyni sprzedała w jednym z olsztyńskich lombardów za kwotę 180 zł. Mieszkanka Olsztyna przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości podejrzana była wielokrotnie karana za kradzieże i rozbój.

więcej » 
 10.09.2014 - Olsztyn: Szafę przerobił na szklarnię
Zarzut posiadania i uprawy niewielkich ilości narkotyków usłyszał 36-letni Marcin Ch. Mężczyzna w szafie ubraniowej, którą przystosował do  uprawy roślin - hodował krzaki konopi indyjskich. Mężczyzna zeznał, że niewielką uprawę marihuany stworzył na własne potrzeby. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za powyższe ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca był w przeszłości karany za jazdę pod wpływem alkoholu.
więcej » 
 09.09.2014 - Olsztyn: Ukradł rowerek, bo spodobał się dziecku
Zarzut kradzieży usłyszał 18-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna z jednej z olsztyńskich galerii handlowych ukradł rowerek dziecięcy. Sprawca został ujęty przez pracownika sklepu. 18-latek tłumaczył się policjantom, że zrobił to gdyż rowerek spodobał się jego 5-letniemu bratankowi. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 09.09.2014 - Olsztyn: Nietrzeźwi zniszczyli namiot wartości 1 tys zł.
Zarzut zniszczenia mienia usłyszeli dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu ostródzkiego. Podejrzani wracali z imprezy na „Starym Mieście” suto zakrapianej alkoholem. Sprawcy postanowili wspiąć się na namiot, pod którym sprzedawane są kwiaty. Pod ciężarem mężczyzn namiot i jego metalowa konstrukcja  uległy zniszczeniu. Wartość strat została oszacowana na kwotę 1 tysiąca złotych. Sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu. Jak powiedzieli policjantom, wpływ na zaistniałą sytuację miał alkohol i głupota. Kodeks karny za zniszczenia mienia przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 08.09.2014 - Olsztyn, Kolno, Jeziorany: „Trzeźwy poranek”- trzech kierowców straciło prawo jazdy
Dzisiejszego poranka policjanci z Biskupca i Jezioran przeprowadzili działania „ Trzeźwość”. Funkcjonariusze przebadali  prawie 200 kierujących, spośród których trzech mężczyzn  zdecydowało się wsiąść za kółko będąc na tzw. „podwójnym gazie”. Kierującym zatrzymano prawa jazdy. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 05.09.2014 - Olsztyn, Barczewo: Policjanci z Polski i Niemiec zatrzymali poszukiwanego 4 listami gończymi
Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie  wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego 4 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania  26-letniego Arkadiusza D . Mieszkaniec gminy Barczewo ma na swoim koncie przestępstwa rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna  ukrywał się w Niemczech, gdzie również dokonał kilku kradzieży. Sprawca został przetransportowany do Polski i już trafił za więzienne kraty.
więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-19
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 6
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 43
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-18
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.