Menu przedmiotowe:
Galeria
2
Wizyta delegacji zagranicznej z Obwodu Kaliningradzkiego

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komunikaty
12.09.2014 - Olsztyn: Policjanci poszukują właściciela rowera

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube. Jednoślad pochodzi z kradzieży. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wydziału mienia zakończyli sprawę kradzieży rowerów do których dochodziło na terenie Olsztyna. Funkcjonariusze są w posiadaniu rowera górskiego marki Cube, który został skradziony miedzy 10, a 15 lipca br. spod basenu miejskiego przy ulicy Głowackiego. Osoba, które udokumentuje fakt posiadania tego jednośladu jest proszona o kontakt w olsztyńskiej komendzie przy ulicy Partyzantów 23, bądź pod numerami telefonów 112, 997 lub 895223853.


 


01.09.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc wrzesień 2014 roku

05-07.09. 2014 r - - aspirant Małgorzata Demianiuk

12-14.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

19-21.09. 2014 r - komisarz Marcin Świniarski

26-28.09. 2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 


25.08.2014 - MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI informuje:

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM -
PAMIĘTAJ!! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl 

06.05.2014 - Punkt kontroli autobusów

Wszystkie osoby, przedstawiciele zorganizowanych wycieczek autokarowych oraz innych instytucji mogą dokonać kontroli autobusu od poniedziałku 12 maja br. na ulicy Leonharda w godzinach 6:30 – 8:30 przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 8:30-10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i na ul. Lubelskiej (droga nr 16 w kierunku Barczewa) po 10:00 przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie zlokalizowane będą punkty kontroli. Zgłaszanie kontroli można poprzedzić dzwoniąc pod następujące numery telefonów : Policja 8952248-80; Inspekcja Transportu Drogowego 89-533-46-16


Aktualności:
 23.09.2014 - Olsztyn, Biskupiec: Dlaczego policjanci noszą mundury?- biskupieccy policjanci w ogniu pytań przedszkolaków
Czy praca policjantów jest  niebezpieczna? Dlaczego policjanci noszą mundury? Czym radiowóz policyjny różni się od samochodu rodziców? - odpowiedzi na takie i wiele innych, równie frapujących  pytań poszukiwali mali goście biskupieckiej Komendy Policji.  Dzieciaki   z Niepublicznego Przedszkola „Jacek” i „Agatka” oraz klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biskupcu gościły w Komisariacie Policji w Biskupcu.
więcej » 
 23.09.2014 - Olsztyn: Kierowca na widok policjantów udawał pasażera
Niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu to zarzut, jaki usłyszał 19-letni Maciej S. Mężczyzna, który  kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu na prowadzenie pojazdów,  na widok policjantów przesiadł się na fotel obok i udawał pasażera. Sprawca przyznał się do kierowania autem. Dodatkowo mężczyzna okazał się być poszukiwanym. Za powyższe kodeks karny przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 23.09.2014 - Olsztyn: Pijany i z dopalaczami – prowadził auto
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania nielegalnych substancji usłyszy 22-letni Arkadiusz K. Za powyższe kodeks karny przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna prowadził auto mając  promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w trakcie kontroli samochodu, policjanci ujawnili 3 woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Mieszkaniec powiatu  bartoszyckiego poinformował funkcjonariuszy, że zabezpieczona substancja to dopalacze, które nabył przez Internet.
więcej » 
 23.09.2014 - Olsztyn, Barczewo: Gościnni funkcjonariusze Służby więziennej
Zwycięstwem policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie w III Turnieju Piłki Nożnej „Barczewski Orlik” o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie zakończył się gościnny występ naszych funkcjonariuszy.
więcej » 
 23.09.2014 - Olsztyn: Poszukiwany za kradzieże w rękach policjantów
Poszukiwany listem gończym 27-letni Marcin Ł wpadł podczas policyjnej zasadzki. Mężczyzna, za przestępstwa kradzieży  ma zasądzoną karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.  Mieszkaniec Olsztyna już  trafił za więzienne kraty.
więcej » 
 14.09.2014 - Olsztyn: Wjechał pod zakaz-policjantom okazał nieważne prawo jazdy
Zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz 600 złotowy mandat karny. Taka kara spotkała 54-letniego Stanisława S. Mężczyzna wjechał pod zakaz ruchu. W trakcie kontroli okazał prawo jazdy, które widniało w policyjnych systemach jako zatrzymane, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że oryginalne prawo jazdy zgubił. Następnie podejrzany wyrobił duplikat, który został mu zatrzymany za kierowanie pod wpływem alkoholu. Po jakimś czasie oryginał prawa jazdy  kierującemu został  przesłany przez Biuro Rzeczy Znalezionych. Stanisław S przyznał się policjantom, że nie przystąpił do powtórnego egzaminu, gdyż obawiał się jego pozytywnego zdania. Kodeks karny za poświadczenie nieprawdy przez wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: System ITS pomaga także Policji - kolejny sprawca kolizji zatrzymany
O skuteczności działania systemu ITS – czyli Inteligentnego Systemu Transportowego, kolejny już raz mogli przekonać się olsztyńscy policjanci. Tym razem oku kamery nie umknęło zdarzenie drogowe, którego sprawca nie dostosował prędkości do  warunków w ruchu i najechał na latarnię. Po kolizji kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Już po chwili funkcjonariusze ustalili pojazd i jego kierowcę tj. 28-letniego Łukasza A. korzystając właśnie z systemu ITS. Mężczyzna został zatrzymany kilka kilometrów przed Dobrym Miastem.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: Do pracy przyszli pod wpływem alkoholu
Przed sądem i pracodawcą będą tłumaczyły się dwie osoby, które wczoraj przyszły do pracy będąc pod wpływem alkoholu. 39-letnia Katarzyna C miała pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 47-letni Eugeniusz C prawie promil alkoholu. Kobieta i mężczyzna będą odpowiadali przed sądem za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu. Kodeks wykroczeń za powyższe przewiduje karę aresztu albo grzywny.
więcej » 
 12.09.2014 - Olsztyn: Kierowcy bez uprawnień, dokumentów oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu
Wnioskami do sądu zakończyły się policyjne interwencje wobec uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierujących poruszał się pojazdem bez uprawnień, dowodu rejestracyjnego i polisy. Kolejny nie powinien jeździć autem, ponieważ to nie było dopuszczone do ruchu.
więcej » 
 11.09.2014 - Olsztyn: Przyszła do znajomej na kawę. Wyszła z pierścionkiem

Zarzut kradzieży usłyszała 33-letnia Małgorzata M. Kobieta przyszła do koleżanki na kawę. W  trakcie spotkania kobieta niepostrzeżenie ukradła gospodyni złoty pierścionek.

Precjozum o wartości 700 złotych sprawczyni sprzedała w jednym z olsztyńskich lombardów za kwotę 180 zł. Mieszkanka Olsztyna przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości podejrzana była wielokrotnie karana za kradzieże i rozbój.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-19
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 6
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 43
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-23
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.