Menu przedmiotowe:
Galeria
Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie
Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

KWP - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Komenda Miejska Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 23
10-526 Olsztyn
tel. 089 522 34 24, fax 089 522 34 25

 
KMP: Usługa Multiinfo nr tel. 0- 661 002 084
Usługa adresowana do osób z wadą słuchu, które będąc ofiarami lub świadkami zdarzeń o charakterze przestępnym nie mogły dotychczas powiadomić o tym Policji. Obecnie są one wyposażone w telefony komórkowe, z których mogą wysłać informację na specjalnie w tym celu utworzony numer. Odbiorcą sms-a jest dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który natychmiast podejmuje właściwe działania.
Komunikaty
04.04.2014 - Dyżur Prasowy na miesiąc kwiecień 2014 roku

04-06.04.2014 r - sierżant sztabowy Krzysztof Wasyńczuk 

11-13.04.2014 r - komisarz Marcin Świniarski

18-22.04.2014 r - starszy aspirant Małgorzata Demianiuk

25-27.04.2014 r - aspirant Krzysztof Bisior          


26.02.2014 - Olsztyn: Komenda Miejska poszukuję właścicieli katalizatorów

Komenda Miejska Policji w Olsztynie jest w posiadaniu trzech katalizatorów od aut. Jeden pochodzi z pojazdu ford, dwa pozostałe nie są określone. Przedmioty te pochodzącą prawdopodobnie z przestępstwa kradzieży. Elementy są widoczne na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Osoby które udokumentują fakt własności tych przedmiotów proszone są o kontakt w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie przy ulicy Partyzantów 23. Numer telefonu do osoby prowadzącej to 895223833 lub pod telefonem alarmowym 997, 112.17.01.2014 - Olsztyn: Policjanci poszukują właściciela elementów hydraulicznych

Komenda Miejska Policji w Olsztynie jest w posiadaniu mosiężnych i stalowych elementów hydraulicznych. Przedmioty te pochodzącą prawdopodobnie z przestępstwa kradzieży. Elementy są widoczne na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Osoby które udokumentują fakt własności tych przedmiotów proszone są o kontakt w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie przy ulicy Partyzantów 23. Numer telefonu do osoby prowadzącej to 895223838.


Aktualności:
 17.04.2014 - Olsztyn: Sprzedawała odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi jej pięć lat pozbawienia wolności
Zarzut paserstwa i sprzedaży rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi usłyszała 60-letnia Elżbieta O. Oszukane firmy wyceniły szkodę na kwotę ponad 100 000 złotych. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i poddała dobrowolnie karze. Sprawczyni była już w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Zgodnie z prawem za przestępstwo paserstwa oraz wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi przewidziana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 17.04.2014 - Olsztyn, Barczewo: Mężczyzna od ośmiu lat znęcał się nad żoną. Kobieta milczała do czasu, gdy sprawca przemocy domowej zaatakował syna
41-letni Józef S przez 8 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Dopiero teraz żona sprawcy postanowiła zgłosić ten fakt na Policji. Impulsem takiego zachowania była sytuacja, w której podejrzany rzucił się na syna, gdy ten stanął w obronie matki. Decyzją sądu mężczyzna musi opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.
więcej » 
 17.04.2014 - Olsztyn: Sprzed warsztatu samochodowego ukradł akumulator i chłodnicę. Mienie sprzedał na złomie
Zarzut kradzieży usłyszał 18-letni Bartłomiej W. Sprawca z otwartego pojazdu ukradł akumulator oraz chłodnicę. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 650 złotych. Skradzione mienie podejrzany sprzedał na skupie złomu. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. W przeszłości 18-latek był już notowany w policyjnych bazach za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież przewidziana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 16.04.2014 - Olsztyn: Matka zgłosiła zaginięcie syna. Ten biesiadował na Starówce, gdzie ugodził nożem nowo poznanego mężczyznę

Dwa lata pozbawienia wolności grozić może 21-letniemu mieszkańcowi powiatu mrągowskiego. Mężczyzna ugodził nożem nowo poznanego mężczyznę.

Policjanci już kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który w chwili popełnienia przestępstwa znajdował się pod wpływem alkoholu.

 

Teraz Marcin C.  swoje zachowanie będzie tłumaczył  przed sądem. Decyzją prokuratora mężczyzna ma zastosowany policyjny dozór. Kodeks karny za spowodowanie uszkodzenia ciała poniżej 7 dni przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 16.04.2014 - Olsztyn, Dywity: Policjanci gasili pożar budynku
Policjanci z posterunku w Dywitach gasili pożar sąsiedniego budynku do czasu przyjazdu Straży Pożarnej. Funkcjonariusze narażając własne życie przeszukali pomieszczenia, aby wykluczyć obecność osób. Jak przyznał właściciel  budynku prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność piecyka.
więcej » 
 16.04.2014 - Olsztyn: Dwóch nastolatków z nudów podpalało śmietniki- grozi im 5 lat
Zarzut zniszczenia mienia usłyszało dwóch mieszkańców Olsztyna. 18-letni Marcin W oraz 17-letni Sebastian K podpalili 5 pojemników na śmieci. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 3000 złotych. Podczas przesłuchania nastolatkowi poinformowali policjantów, że zrobili to z nudów. Podejrzanym zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 15.04.2014 - Olsztyn: Spowodował kolizję. Policjanci wyjaśniają czy kierowca był pod wpływem środków odurzających
Policjanci z olsztyńskiej drogówki obsługując zdarzenie drogowe, ujawnili wewnątrz pojazdu woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kierujący osobowym oplem spowodował kolizję do której się przyznał. Jednak policjanci będą wyjaśniali czy 27-letni Robert M kierował pojazdem znajdując się w stanie po użyciu środków odurzających. Jeżeli przypuszczenie potwierdzi się, wówczas mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środka odurzającego – za powyższe grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie niedozwolonych substancji ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę  3 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 15.04.2014 - Olsztyn: Policjanci po raz kolejny spotkali się z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Straży Rybackiej
Już po raz kolejny policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami Straży Leśnej i Straży Rybackiej. Było to kolejne spotkanie podsumowujące wspólne działania tych formacji. Uczestnicy tego spotkania są zgodni, że zacieśnienie współpracy przynosi wymierne korzyści dla stron.
więcej » 
 14.04.2014 - Olsztyn: Wezwał pogotowie. Po opatrzeniu rany zaatakował ratowników medycznych
Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 21-letni Patryk S. Mężczyzna wezwał karetkę pogotowia gdyż rozciął sobie głowę. Po opatrzeniu rany przez ratowników medycznych podejrzany zaczął grozić i  wyzywać medyków. Sprawca w chwili popełnienia przestępstwa miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 14.04.2014 - Olsztyn: Ustalili tożsamość zmarłego mężczyzny z 2002 roku. To kolejny sukces policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie
Policjanci Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili sprawę z przed 12 lat. Jak się okazało mężczyzna prowadził podwójne życie. Mężczyzna poszukiwany był przez warszawska prokuraturę. Tożsamość denata potwierdziła rodzina oraz badania DNA. To już trzecia taka sprawa wyjaśniona w ostatnim okresie przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 12
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 5
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 44
4. Nietrzeźwi kierowcy: 13
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-17
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.