Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Biskupiec: Sierżant Bóbr z policjantami na spotkaniach z dziećmi

Policjanci olsztyńskiej Komendy wspólnie z pluszowym Sierżantem Bobrem niemal każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież z placówek oświatowych i rehabilitacyjnych. Dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania i poznają specyfikę pracy policjantów. Mają również okazję na zabawę z pluszowym Sierżantem.

Po wizycie w Olsztynie maskotka warmińsko – mazurskich policjantów odwiedziła Biskupiec. W tym tygodniu Sierżant Bóbr wspólnie z asp. szt. Grzegorzem Kubiakiem spotkali się z dziećmi z przedszkola Akademia Prymusa. Policjant opowiedział przedszkolakom o swojej pracy oraz o zadaniach jakie mają do wykonania funkcjonariusze Policji. Dzieci obejrzały elementy policyjnego wyposażenia, które pomagają w codziennej służbie, uczyły się ich nazw i dowiedziały się do czego służą. Miały także możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki, porozmawiania przez radiostację oraz przećwiczenia kierowania ruchem drogowym przy użyciu, nazywanej przez dzieci „lizakiem”, tarczy. Była to również okazja do porozmawiania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant przestrzegł przed samodzielnym przechodzeniem przez jezdnię i wyjaśnił dlaczego podczas spacerów zawsze trzeba pilnować się rodziców lub opiekunów. Ogromną niespodzianką była dla dzieci wizyta policyjnej maskotki, która za aktywność, trafne odpowiedzi i ogromną wiedzę nagrodziła maluchów słodyczami.

Po spotkaniu w Akademii Prymusa pluszowy Sierżant Bóbr pojechał do Komisariatu w Biskupcu, by w jednostce Policji ugościć podopiecznych biskupieckiego hostelu Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji działań „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Gospodarze spotkania, tj. Zastępca Komendanta Komisariatu - podkom. Robert Stangreciak oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych – st. asp. Tomasz Pijewski pokazali dzieciom swoje miejsce pracy oraz elementy wyposażenia służbowego, które są niezbędne do właściwego wykonywania policyjnych obowiązków. Dzieci miały możliwość, by zasiąść w policyjnych pojazdach, co sprawiło im ogromną radość.

Wizyta w jednostce Policji była również okazją do porozmawiania z dziećmi i młodzieżą na temat zasad bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę skupili na bezpieczeństwie w ruchu drogowym i opowiedzieli, w jaki sposób elementy odblaskowe wplywają na poprawę bezpieczeństwa. Wyjaśnili także, że ich używanie po zmroku poza terenem zabudowanym jest naszym obowiązkiem, ale zachęcali, by zwłaszcza jesienną i zimową porą towarzyszyly one nam na wierzchnim ubraniu podczas każdego spaceru. Do tego apelu przyłączyła się również obecna podczas spotkania policyjna maskotka. Sierżant Bóbr wręczył wszystkim uczestnikom spotkania odblaskowe zawieszki, które od razu zostały zawieszone przy kurtkach i plecakach dzieci.

Kolejna okazja do spotkania z Sierżantem Bobrem już 6 grudnia w olsztyńskiej hali Urania podczas festynu „Zdrowe i Bezpieczne Święta”!

 

LC

 

  • Czas na niespodziankę - Sierżant Bóbr !!!
  • Dzieci przymierzają policyjne umundurowanie
  • Policjant opowiada o swojej pracy - Olsztyn
  • Podziękowanie za spotkanie - Olsztyn
  • Rozmowa o pracy policjanta - Biskupiec
  • Zabawa w policjanta
  • Przywitanie Sierżanta Bobra z dziećmi - Biskupiec
  • Goście biskupieckiego Komisariatu
  • Wręczenie odblasków - Biskupiec
  • Podziękowanie za spotkanie - Biskupiec
Powrót na górę strony