Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: „Dostałem chyba zakaz prowadzenia pojazdów na najbliższe trzy lata,” - tłumaczył brak dokumentu prawa jazdy olsztyński kierowca

Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch olsztyńskich kierowców, po tym jak złamali przepisy drogowe. Jak się okazało oboje byli nietrzeźwi. W efekcie 31-latek stracił prawo jazdy, które miał nieco ponad trzy miesiące, natomiast 28-latek stracił je trzy miesiące wcześniej. Mimo to bez dokumentów pojazdu i ubezpieczenia OC jeździł dalej. Teraz za swoje zachowan

Olsztyńscy policjanci pełniący nocną służbę na terenie miasta najpierw wczoraj około godziny 21.00 na ul. Partyzantów zauważyli hyundaya, którego kierowca na „podwójnej” ciągłej wyprzedził miejski autobus. Szybko zareagowali zatrzymując kierowcę do kontroli drogowej.

Podczas badania stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca Olsztyna okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila. Piotr W. stracił prawo jazdy, które jak się okazało miał nieco ponad trzy miesiące. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym a na jego koncie pojawiły się punkty karne.

Piotr W. nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z kolei dzisiaj ok. godziny 2.30 na ul. Pieniężnego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mężczyzna chwilę wcześniej nie zastosował się do znaku „nakaz jazdy na wprost”.

W trakcie interwencji policjanci poczuli się od kierowcy osobówki zapach alkoholu. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Miał ponad pól promila alkoholu w organizmie. Na dodatek kierowca w trakcie kontroli nie posiadał prawa jazdy. Interweniującym policjantom brak dokumentu tłumaczył tym, że po tym jak po pijanemu spowodował kolizję, prawdopodobnie ma zakaz prowadzenia pojazdów na najbliższe trzy lata.  

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna trzy miesiące wcześniej stracił prawo jazdy.

Na tym się jednak nie koniec. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego ani dokumentu ubezpieczenia OC.

Policjanci wobec Mateusza K za popełnione wykroczenia skierują wniosek do sądu o jego ukaranie. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę na tzw. „podwójnym gazie”

Kodeks karny  za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony