Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Starszy mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wymienić żarówki. Z pomocą przybyli policjanci

Migające światło w mieszkaniu starszego mężczyzny zaniepokoiło sąsiadkę. Obawiając się, że mogło stać się coś złego zadzwoniła na Policję. Na szczęście okazało się, że seniorowi nie grozi niebezpieczeństwo a powodem awarii światła była zepsuta żarówka, która została wymieniona przez policjantów na nową.

Dziś w nocy (14.07.2017) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że w jednym z mieszkań na ulicy Dworcowej od dłuższego czasu migają światła. Zgłaszająca obawiała się, że sąsiadowi mogło stać się coś złego, dlatego o pomoc postanowiła zwrócić się do mundurowych.

Policjanci pojechali we wskazany adres. Drzwi otworzył im 90- letni mężczyzna. W rozmowie z nim funkcjonariusze ustalili, że nie zagraża mu niebezpieczeństwo a powodem migającego światła jest zepsuta żarówka, której nie jest w stanie samodzielnie wymienić z uwagi na podeszły wiek i problemy z poruszaniem się. Interweniujący postanowili więc pomóc seniorowi i wymienili żarówkę na nową.

Nie bądźmy obojętni

Zgłaszająca wykazała się wzorową postawą obywatelską. W obecnych czasach żyjemy w ciągłym biegu, nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Często nie znamy swoich sąsiadów, nie utrzymujemy z nimi kontaktu. Obok nas mogą mieszkać osoby starsze, schorowane, nieporadne i samotne, które potrzebują naszej uwagi i pomocy. Nawet takie niewielkie gesty i wydawać by się mogło błaha sprawa jak opisana wyżej wymiana zepsutej żarówki może sprawić im ogromną radość i rozwiązać problem. Nie bądźmy więc obojętni na krzywdę innych- kiedyś sami możemy potrzebować czyjejś pomocy.


 

ab