Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kierowco samochodu ciężarowego – bądź świadomy i bezpieczny!

W związku z niedawno wprowadzonym zakazem wyprzedzania przez samochody ciężarowe na terenie Olsztyna, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przygotowali specjalną akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców tych pojazdów, w trakcie której rozdawali im ulotki informacyjne. Wszystko po to, by przypomnieć kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie zawsze pamiętają.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” opracowali specjalną ulotkę profilaktyczną skierowaną do kierowców samochodów ciężarowych. Ulotka zawiera najważniejsze informacje, niezbędne podczas wykonywania transportu ciężarowego rzeczy. W ramach inauguracji kampanii funkcjonariusze dotarli do kierowców oraz osób odpowiedzialnych za transport podczas budowy olsztyńskiej obwodnicy.
Kampania, której hasło przewodnie brzmi „PROFESJONALNY KIEROWCA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH ZYSKUJE SZACUNEK I JEST BEZPIECZNY”, ma na celu uświadomienie kierowców i przypomnienie im podstawowych zasad bezpieczeństwa dot. m. in.: przygotowania do drogi - zarówno samego kierowcy, jak i jego pojazdu, zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Istotnym elementem działań funkcjonariuszy olsztyńskiej komendy jest również podniesienie świadomości kierowców pojazdów ciężarowych odnośnie gabarytów i wagi pojazdów, którymi się poruszają, bowiem mają one wpływ na wydłużenie drogi hamowania.
Podczas działań policjanci przypomnieli również kierowcom o wprowadzonych od niedawna zmianach w oznakowaniu na olsztyńskich ulicach. Dotyczą one zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, które poruszają się po głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta.


Policjanci apelują:


Kierowco pojazdu ciężarowego, zanim ruszysz w drogę zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Twoje funkcje psychomotoryczne w parze ze sprawnym technicznie pojazdem zdecydowanie przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

 

RP/AB