Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policyjny nos nie zawiódł. 22- latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 22- letniemu mieszkańcowi Olsztyna, przy którym wywiadowcy, w trakcie kontroli drogowej znaleźli amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających.

Wywiadowcy – czyli policjanci z Wydziałów Wywiadowczo-Patrolowych - w swojej codziennej służbie starają się pozostawać niezauważalni dla otoczenia. Ujawniają w tym czasie szereg przestępstw i wykroczeń szczególnie dokuczliwych społecznie. To oni zatrzymują „na gorącym uczynku” osoby, które dokonują rozbojów, kradzieży, włamań i oszustw. Ujawniają tzw. poszukiwanych, nietrzeźwych kierujących oraz osoby posiadające przy sobie narkotyki. Tak było i tym razem.

Dziś w nocy (13.09.2017) podczas patrolowania ulic miasta, olsztyńscy wywiadowcy zauważyli fiata, który zwrócił ich uwagę. Auto jechało z zaparowanymi szybami a w środku widać było sylwetki kilku osób. Podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

W środku siedziało 5 młodych mężczyzn. Badanie kierowcy alkomatem nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło jednak dziwne zachowanie siedzącego obok pasażera. Młody mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, zachowywał się nerwowo i nie odpowiadał na pytania policjantów. Wywiadowcy podejrzewali, że może on posiadać przy sobie środku odurzające. W wyniku kontroli osobistej, w saszetce 22- latka znaleźli pakunek z białym proszkiem. Badanie substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Młody mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ab