Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” z udziałem olsztyńskich policjantów laureatem ogólnopolskiego konkursu

Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie znalazł się wśród zwycięzców w konkursie na najciekawszą inicjatywę akcji „Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście”. W organizacji pikniku edukacyjnego kadrę placówki wsparli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy edukowali na temat bezpieczeństwa w Internecie i włączyli się w zabawę z dziećmi. Społeczności Zespołu Placówek Specjalnych gratulujemy doskonałej inicjatywy i ogólnopolskiego sukcesu!

Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie każdego roku organizuje liczne przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktyczne, do udziału w których zaprasza m.in. przedstawicieli Policji. W minione wakacje dzielnicowi i pracownik cywilny komórki ds. nieletnich z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wzięli udział w pikniku edukacyjnym w ramach ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”, który odbył się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Mali pacjenci poprzez różnorodne gry i zabawy, prelekcje i filmiki edukacyjne mieli okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także zostali przestrzeżeni przed zagrożeniami, które czyhają na użytkowników Sieci. Spotkaniu towarzyszyła pogodna atmosfera, a poważne tematy przeplatane były radosnymi zabawami, malowankami, rebusami i piosenkami opowiadającymi o zagrożeniach w Sieci.

Olsztyńskie przedsięwzięcie docenione zostało przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, prowadzącą platformę sieciaki.pl i znalazło się wśród 10 zwycięskich miast!

Społeczności Zespołu Placówek Specjalnych serdecznie gratulujemy doskonałej inicjatywy, która przełożyła się na ogólnopolski sukces. Olsztyńscy policjanci są dumni, że mogli dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu! Ufamy, że nasze wspólne działanie przyczyniło się do zwiększenia wiedzy dzieci na temat zagrożeń czyhających w Sieci.

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Dzięki filmikowi przygotowanemu przez kadrę Zespołu Placówek Specjalnych możemy obejrzeć, jak bawiły się Sieciaki na wakacjach w Olsztynie!

lc

  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017
  • Sieciaki na Wakacjach - lipiec 2017