Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Trzech obywateli zajechało drogę i uniemożliwiło dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Postawą godna naśladowania wykazało się trzech młodych mężczyzn, którzy w sobotni wieczór zajechali drogę jadącemu „zygzakiem” nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało, 67-letni mieszkaniec Olsztyna wsiadł „za kółko” mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna już utracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę (02.11.2017 r.), po godz. 21 00, oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Armi Krajowej trzech obywateli uniemożliwiło dalszą jazdę mężczyźnie od którego czuć było silną woń alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że kierowca toyoty jechał po jezdni tzw. „zygzakiem”, ponadto przyspieszał i zwalniał na zmianę i najechał na krawężnik. Takie zachowanie kierowcy zaniepokoiło trzech obywateli, którzy początkowo mieli obawy, że kierowca źle się czuje i zasłabł za kierownicą. Zrównali się więc z jego samochodem i ręką dawali znaki aby ten się zatrzymał. Ponieważ mężczyzna nie reagował, obywatele zajechali mu drogę uniemożliwiając kontynuację jazdy. Jednak gdy podeszli do samochodu wyczuli woń alkoholu. W tej samej chwili kierowca toyoty gwałtownie ruszył pojazdem i zaczął odjeżdżać. Trzech obywateli dwoma samochodami dogonili toyotę, zajechali ponownie drogę i natychmiast wyłączyli silnik w pojeździe pijanego kierowcy by uniemożliwić dalszą jazdę. Jednocześnie obywatele powiadomili funkcjonariuszy, którzy po przyjeździe na miejsce przebadali kierowcę toyoty. Okazało się, że wsiadł „za kółko” mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.


Mężczyzna już utracił prawo jazdy, a to dopiero początek konsekwencji, jakie poniesie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimum 5 tysięcy zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.


Przytoczona sytuacja pokazuje, że są osoby, które nie pozostają obojętne i troszczą się o bezpieczeństwo innych, ale także nie tolerują jazdy „na podwójnym gazie”.Widząc podejrzane zachowania kierowców informują o tym funkcjonariuszy, ale też odważnie reagują na zagrożenia. Tak wzorowa postawa może uchronić przed tragedią zarówno kierowcę, który wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, ale także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

 

ik