Olsztyn: Nietrzeźwi sprawcy kolizji drogowych. - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Nietrzeźwi sprawcy kolizji drogowych.

Dwaj nieodpowiedzialni mężczyźni wsiedli za kierownicę mając po dwa promile alkoholu w organizmie. 67-latek, pracownik jednej z firm ochroniarskich próbując wyjechać z parkingu podziemnego najpierw uderzył w ścianę następnie w zaparkowanego opla po czym zatrzymał się na filarze. Drugi kierowca, jadąc ul. Jagiellońską najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Obaj stracili prawo jazdy a ze swojego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17:00 na terenie Olsztyna doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Pomimo licznych apeli i informacji o tym, jakie ryzyko niesie za sobą kierowanie samochodem na podwójnym gazie, okazuje się, że nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę po alkoholu ryzykując życie własne i innych.

28.12.2107r. g. 17:00 na ul. Jagiellońskiej w Olsztynie kierowca osobowego nissana nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jadące przed nim bmw. Alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali 63-latkowi prawo jazdy i ukarali go mandatem w kwocie 500zł za spowodowanie kolizji drogowej. Samochód, którym kierował nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

28.12.2017r. g. 17:30 – policjanci otrzymują kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na terenie parkingu podziemnego w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego. Tym razem 67-letni kierowca hyundaia próbując wydostać się z parkingu spowodował trzy kolizje. Cofając uderzył w ścianę, następnie w zaparkowanego obok opla po czym zakończył swoją jazdę na filarze parkingu. Jak się okazało był to pracownik jednej z firm ochroniarskich. Policjanci w pierwszej kolejności poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – alkomat wykazał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Olsztyna prawo jazdy.

Obaj kierowcy ze swojego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Odpowiedzą oni za spowodowanie kolizji drogowej jak również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za co może grozić mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

RP