Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA w Olsztynie – odnotowaliśmy blisko pół miliona zgłoszeń

Od ponad roku każdy mieszkaniec Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu, poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, które pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dziękujemy naszym mieszkańcom za korzystanie z tego narzędzia. Zgłosiliście nam blisko pół miliona zagrożeń, które dokładnie przeanalizowaliśmy.

Od ponad roku każdy mieszkaniec Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, które zostało uruchomione we wszystkich województwach i pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny, bez wychodzenia z domu. KMZB umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Dziękujemy naszym mieszkańcom za korzystanie z tego narzędzia, Zgłosiliście nam blisko pół miliona zagrożeń, które przeanalizowaliśmy i podjęliśmy konkretne kroki by każdy mieszkaniec mógł czuć się bezpiecznie. Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Na wspomnianej mapie, zaznacza się określony obszar i wskazuje, jakie zagrożenie na nim występuje. Do wyboru jest 25 kategorii obejmujących m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze. Każda informacja przekazywana jest do funkcjonariuszy, którzy sprawdzają zasadność zgłoszeń. Dzięki bieżącej aktualizacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może sprawdzić czy jego zgłoszenie zostało już sprawdzone, czy jest jeszcze w trakcie weryfikacji. Jednocześnie przypominamy, że z mapy należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Użytkownicy za jej pośrednictwem dokonali blisko 4809 zgłoszeń. Najczęściej wskazywanymi zagrożeniami na terenie Olsztyna i powiatu było spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie oraz przekraczanie prędkości.

 

 

 

 

PRZYPOMINAMY! 


Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

ik