Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: KMP w Olsztynie wzbogaciła się o trzy nowe auta i dwa psy służbowe

Wczoraj na plaży miejskiej w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie dwóch radiowozów oznakowanych i samochodu dostawczego z przeznaczeniem do pracy w Poczcie Kurierskiej Komendy Miejskiej. W trakcie uroczystości przewodnicy psów służbowych otrzymali dwa czworonogi, Kirę i Herę. Zakup radiowozów sfinansowany został z funduszu modernizacji Policji i z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko a zakup dostawczego opla został zasilony z budżetu wszystkich 12 gmin powiatu olsztyńskiego.

Wczoraj (25.01.2018r.) na plaży przy jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyła się uroczystość przekazania policjantom trzech nowych aut – dwóch radiowozów oznakowanych i jednego samochodu dosatwczego. Podczas imprezy w ręce przewodników psów służbowych trafiły dwa czworonogi, które za kilka tygodni wspólnie z opiekunami pojadą na specjalistyczne szkolenie, które odbędzie się w Sułkowicach. W uroczystości wzięli udział: Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Kuriata, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Starosta Oslztyński Małgorzata Chyziak, I Zastępca Prezydenta Olsztyna Jarosław Słoma, Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski, Wójt Jonkowa Wojciech Giecko, Wójt Gietrzwałdu Jan Kasprowicz, Wójt Kolna Henryk Duda, Z-ca Burmistrza Olsztynka Bogusław Kowalewski, Z-ca Wójta PurdyMirosław Wierzchowski, kapelan olsztyńskich policjantów ks. Arkadiusz Suchowiecki oraz cała kadra kierownicza KMP w Olsztynie.

Dwa oznakowane radiowozy zasilą tabor olsztyńskich policjantów.

- Vw T6 sfinansowany z rządowego funduszu modernizacji Policji trafi do służby w wydziale Interwencyjnym.

- Kia cee'd sfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko "Bezpieczniej na drogach" została oddana w ręce policjantów z olsztyńskiej drogówki i zasiliła tobor Wydziału Ruchu Drogowego.

- Opel combo zakupiony został z funduszu wsparcia, który został zasilony z budżetu wszystkich 12 gmin powiatu olsztyńskiego. Zakup tego auta jest równie ważny ponieważ pojazd będzie wykorzystywany do pracy w Poczcie Kurierskiej Komendy Miejskiej, która na co dzień rozwozi dla 13 gmin nowe dowody osobiste oraz do wszystkich obiektów Komendy Miejskiej korespondencję policyjną a także materiały z prokuratur i sądów, zaopatrzenie w materiały biurowe i informatyczne.

W spotkaniu udział wzięli także przewodnicy psów, którzy nie kryli zadowolenia z otrzymania dwóch czworonogów. Psy służbowe o imieniu Kira i Hera już niedługo będą służyć w olsztyńskiej jednostce. Zajma się one m.in. szukaniem materiałów wybuchowych i narkotyków. Zakup psów służbowych był możliwy dzięki przekazanym środkom z budżetu Miasta Olsztyna i budżetu Starostwa Olsztyńskiego.

Jak podkreślił Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski: " Jakość naszej pracy wynika przede wszystkim z zaangażowania, natomiast efektywność jest w dużej mierze uzależniona od środków i sprzętu jakim Policja dysponuje. Sprzęt, który otzrymaliśmy z pewnością będzie dobrze wykorzystany i zapewne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno gości jak i mieszkańców naszego powiatu"

 

rp