Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: "Zajmij się swoim życiem" - to słowa kobiety, której taksówkarz w upalny dzień zwrócił uwagę by nie zostawiała dziecka w samochodzie

Wspaniała postawa taksówkarza i przechodnia być może zapobiegła tragedii...Wczoraj, w upalne południe mężczyźni zwrócili uwagę kobiecie, która zaparkowała auto pod hipermarketem i wyszła z samochodu zostawiając jedno z dzieci w środku. Postawa mężczyzn skłoniła kobietę do powrotu i zabrania dziecka ze sobą. Policja apeluje! Absolutnie nie zostawiajmy dzieci w aucie podczas upałów!

Z relacji jednego z olsztyńskich taksówkarzy wynika, że wczoraj (04.06.2018r), ok godz. 11tej, oczekiwał w swoim samochodzie na parkingu jednego z olsztyńskich hipermarketów, gdyż jego klienci poszli na chwilę do sklepu. W pewnym momencie, obok niego zaparkował ranault, z którego wysiadła kobieta z dwójką dzieci. Trzecie dziecko pozostawiła w samochodzie i ruszyła w kierunku sklepu. Według mężczyzny, było bardzo gorąco, a termometr wskazywał już 28 stopni. Dziewczynka, która została w samochodzie płakała i wyglądała na przerażoną. Taksówkarz, krzyknął w kierunku kobiety, że „w samochodzie jest dziecko”. Na to podobno kobieta odpowiedziała, „zajmij się swoim życiem, to nie twoja sprawa”. Po chwili w dyskusje włączył się przechodzeń, który stwierdził, że „nie chcemy kolejnej tragedii”. Na szczęście kobietę ruszyło sumienie – wróciła do samochodu i zabrała ze sobą ok. 7-letnią dziewczynkę.
Policja wyjaśnia czy matka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje! Absolutnie nie zostawiajmy dzieci w aucie podczas upałów!
Tak niewiele trzeba by doszło do tragedii. Temperatura wewnątrz rozgrzanego pojazdu rośnie z minuty na minutę i może wynieść nawet 50ºC. Zasada szczególnej ostrożności ma również zastosowanie w stosunku do pozostawiania w aucie zwierząt. Pomyślmy, zanim będzie za późno.


ik