Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, który mając ponad 2,5 promila podjechał autem do sklepu

Funkcjonariusz olsztyńskiej komendy udowodnił wczoraj, że policjantem jest się nie tylko na służbie. W czasie wolnym od pracy, zatrzymał mężczyznę, który wsiadł do samochodu mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusz olsztyńskiej komendy - st. asp. Paweł Zych - pracujący na co dzień w Zespole Przewodników Psów Służbowych udowodnił wczoraj (05.06.2018), że policjantem jest się nie tylko na służbie. Po godz. 10:00, w czasie wolnym od pracy, poszedł do sklepu przy ul. Abramowskiego, by zrobić zakupy. Tam jedna z ekspedientek, skojarzyła go jako policjanta i poinformowała, że jeden z mężczyzn, który wyszedł przed chwilą ze sklepu, najprawdopodobniej przyjechał samochodem i może być pod wpływem alkoholu. Dodała, że kilka godzin wcześniej prawdopodobnie ten sam klient był w sklepie i kupował napoje „z procentami”. Podczas rozmowy z pracownikiem sklepu, funkcjonariusz zobaczył przez szybę, że wspomniany mężczyzna wsiadł do zaparkowanego daewoo, wycofał i ruszył w kierunku ul. Jagiellońskiej. Natychmiast wybiegł ze sklepu, wsiadł do swojego prywatnego samochodu i ruszył za podejrzanym kierowcą powiadamiając jednocześnie operatora 112. Kierowca daewoo dojechał na ul. Bydgoską, gdzie zaparkował auto i zaczął iść w kierunku ogrodów działkowych. Wtedy st. asp. Paweł Zych podbiegł do niego, okazał policyjną legitymację, poinformował o swoich podejrzeniach i polecił aby poczekać do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Ujęty mężczyzna zaczął lamentować i prosił, aby go puścić. Zarzekał się, że już nigdy więcej tego nie zrobi. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy przebadali 60-letniego mieszkańca Olsztyna. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

 

ik