Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zasnął na ziemi – miał przy sobie 50 gramów marihuany i amfetaminę

Parol straży miejskiej interweniował wobec leżącego na ziemi mężczyzny. Ze wstępnych informacji wynikało, że prawdopodobnie jest pijany. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie 31-latka, za to przeszukanie zakończyło się znalezieniem w kieszeniach mężczyzny 50 gramów marihuany i amfetaminy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23.06.2018r.) około godziny 12.00 patrol straży miejskiej otrzymał informację, że na Osiedlu Generałów w Olsztynie na ziemi leży prawdopodobnie pijany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy straży miejskiej, 31-latek oprzytomniał, był wręcz nienaturalnie pobudzony. Strażnicy podejrzewali, że może znajdować się on pod wpływem środków odurzających. Nie mylili się. Mężczyzna w kieszeniach miał dwa worki z zapięciem strunowym wypełnione suszem roślinnym. Po chwili na miejscu pojawił się również patrol policji.

Funkcjonariusze znaleźli w kieszeniach 31-latka 50 gramów marihuany, kilka gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzany o posiadanie środków odurzających mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu, a nienaturalne zachowanie mężczyzny spowodowane było zażyciem substancji psychoaktywnych.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za posiadanie środków odurzających mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

rp/in

  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony