Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dobre Miasto: Trzymiesięczny areszt za usiłowanie zabójstwa żony

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 64-letniego mężczyzny, który w trakcie awantury kilkukrotnie ranił nożem swoją o dwa lata młodszą żonę. Policję o zdarzeniu poinformował sąsiad, który przechodząc zauważył, jak sprawca usiłowania zabójstwa wycierał z korytarza ślady krwi. Poszkodowana 62-latka w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Sprawcy, za usiłowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia (21.06.2018) do dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił mężczyzna i poinformował o awanturze sąsiedzkiej, podczas której ranna została kobieta. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze znaleźli na podłodze w korytarzu leżącą w kałuży krwi 64-letnią kobietę, którą kilka chwil później karetka pogotowia nieprzytomną przewiozła do szpitala w Olsztynie. 

W związku z interwencją do policyjnego aresztu trafił 62-letni mąż poszkodowanej. W trakcie zatrzymania mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego wykonanie czynności z podejrzewanym było możliwe dopiero po wytrzeźwieniu. Już następnego dnia mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej żony. Policjanci ustalili, że po godz. 20:00 doszło do awantury pomiędzy małżonkami. W pewnym momencie 62-latek wziął nóż kuchenny, którego ostrze miało 18,5 cm i zadał kilka ciosów swojej żonie w okolice klatki piersiowej.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia podczas, których zabezpieczony został nóż, którym mężczyzna zadawał rany swojej żonie. Poszkodowana kobieta dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Sprawcy spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)

Powrót na górę strony