Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Biskupiec: Dla zabawy oblali i podpalili swojego kolegę – najbliższe miesiące spędzą za kratkami

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował sąd wobec trzech mężczyzn, którzy na początku maja podczas imprezy zakrapianej alkoholem oblali benzyną i podpalili swojego kolegę. Pomimo, że poszkodowany od razu zdjął z siebie palącą się bluzę, doznał poparzeń 2 stopnia, które objęły niemal całą powierzchnię jego pleców. Jego koledzy tłumaczyli, że miał być to tylko głupi żart.

Kilka dni temu, policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymali informację, że dwa miesiące wcześniej w jednej z miejscowości w gminie Kolno miały miejsce dramatyczne sceny. Podczas imprezy zakrapianej alkoholem, w której udział brało czterech mężczyzn, w pewnym momencie trzech z nich wpadło na pomysł, aby oblać swojego kolegę benzyną i go podpalić. Tak też uczynili. Gdy ogień zaczął się rozprzestrzeniać na ubraniu poszkodowanego, mężczyzna natychmiast zrzucił z siebie palącą się bluzę. Niestety nie obeszło się bez obrażeń. Poszkodowany młody mężczyzna doznał poparzeń drugiego stopnia pleców.

Zarówno sprawcy głupiego żartu jak również sam poszkodowany nie zgłosili zdarzenia służbom ratunkowym. Nikt nie pomyślał, aby do poszkodowanego w celu opatrzenia ran wezwać karetkę pogotowia. Nikt też nie poinformował policji. Dopiero po niespełna dwóch miesiącach od zdarzenia policjanci otrzymali anonimową informację o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w gminie Kolno. Niezwłocznie po tej wiadomości, funkcjonariusze z Biskupca na własną rękę rozpoczęli dochodzenie aby potwierdzić i ustalić okoliczności tego zdarzenia. Niestety wszystkie uzyskane informacje się potwierdziły.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia i wytypowaniu uczestników imprezy policjanci dotarli do każdego z nich. Mundurowi, poszkodowanego mężczyznę zawieźli do szpitala, gdzie został on zbadany. Pomimo upływu tak długiego czasu od zdarzenia, na plecach mężczyzny nadal widoczne są ślady po poparzeniu. W związku z tą sprawą do policyjnego aresztu trafiło trzech pozostałych uczestników imprezy. Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Biskupcu, tym razem nie dla żartów zastosował wobec podpalaczy trzymiesięczny areszt. Cała trójka odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)

Powrót na górę strony