Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Olsztynek: Uroczyste obchody Święta Policji 2018 w Olsztynku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i powiatu olsztyńskiego, ceremonialnie uczcili 99 rocznicę powstania Policji. W uroczystym apelu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz duchowni.

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się (13.07.2018r.) w Olsztynku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Błogosławionej Anieli Salawy. Następnie podczas uroczystego apelu na Placu Św. Piotra w Olsztynku odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnień „Liderów KMP”. Nowe pagony założyło 220 policjantów. Komendant Miejski Policji w Olsztynie wyróżnił 17 osób. W tym gronie znajdowali się zarówno funkcjonariusze jak i pracownicy cywilni, którzy odznaczają się wybitnym zaangażowaniem w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków służbowych – wszyscy otrzymali tytuł „Lidera KMP”.

      

 

 

 

Wyrazy uznania i szacunku za długoletnią służbę płynęły z ust szefa policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiego insp. Tomasza Klimka jak również szefa olsztyńskich funkcjonariuszy insp. Piotra Zabuskiego. Obaj komendanci podkreślali fakt, że każdy, zarówno policjanci jak i pracownicy cywilni stanowią niezbędne ogniwo w prawidłowym funkcjonowaniu jednostki.

 

Doniosłym momentem uroczystości były wyróżnienia i podziękowania za współpracę złożone na ręce przedstawicieli władz wojewódzkich oraz samorządowych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. W czasie apelu Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek wraz z Komendantem Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotrem Zabuskim podziękowali wszystkim, którzy w szczególny sposób troszczą się o sprawy dotyczące bezpieczeństwa w naszym regionie jak również dotyczące poprawy warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

 

Zgromadzeni goście mogli obejrzeć sprzęt jakim dysponuje olsztyńska komenda oraz zapoznać się z tajnikami pracy funkcjonariuszy z różnych wydziałów. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za to, że w tak ważnym dniu byli obecni i dotrzymywali towarzystwa świętującym funkcjonariuszom. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przybliżyć mieszkańcom naszego regionu tajniki pracy policyjnej oraz zapoznać zgromadzonych gości z tradycją Polskiej Policji.

rp