Olsztyn: Nietrzeźwy kierowca ciężarówki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Funkcjonariusze z olsztyńskiej drogówki prowadząc działania kontrolne mające na celu eliminowanie z ruchu pijanych kierowców zatrzymali mężczyznę (kierowcę zawodowego), który po alkoholu prowadził kilkudziesięciotonowy pojazd. Kierowca miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś (06.08.2018r.) w godzinach porannych w ramach ogólnopolskich działań „TIR”, policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego mana. Podczas kontroli drogowej policjanci poddali 46-letniego kierowcę mana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – miał ponad pół promila. Istotne w tej sprawie jest to, że kierowca swoją pracę rozpoczął godzinę przed zatrzymaniem do kontroli drogowej.

46-latek został zatrzymany, a jego auto zostało zabezpieczone przez innego kierowcę, tym razem trzeźwego. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony właściciel firmy w której mężczyzna był zatrudniony. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

rp

Ładowanie odtwarzacza...