Olsztyn: Policjanci z Olsztyna na podium Mistrzostw Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym

W dniu 21 października 2018 pracownicy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego ISP WBW przygotowali i zorganizowali Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biathlonie Policyjnym. Zawody rozgrywane były pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji Pana gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. Współorganizatorem rywalizacji był Zarząd Szkolny WSPol, NSZZP oraz Zarząd Główny NSZZP. W konkursie udział wzięła drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Zawody przy przepięknej, słonecznej pogodzie, były rozgrywane na terenie kampusu i kompleksu strzelnic krytych WSPol. Komendę Miejską Policji w Olsztynie reprezentowała drużyna składająca się z czterech funkcjonariuszy: kom. Mirosław Cydzik, asp. Małgorzata Zakrzewska, st. sierż. Dominika Pedina oraz sierż. Łukasz Wójcik. Doskonałe przygotowanie zawodników, nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie policjanta z Zespołu Kadr i Szkolenia kom. Tomasza Okorskiego.

Rywalizacja polegała na trzykrotnym pokonaniu dystansu jednej mili (ok. 1500m) i dwukrotnym oddaniu 12 strzałów do tarczy TS-9 z odległości 25 metrów. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i organizację zawodów był starszy wykładowca ZWS ISP WBW podinsp. Maciej Wojciechowski.

Ostatecznie drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Olsztynie drużynowo zajęła trzecie miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych wyróżniła się męska część drużyny – w kategorii indywidualnej mężczyzn do 40 roku życia sierż. Łukasz Wójcik zajął trzecie miejsce a w kategorii indywidualnej mężczyzn powyżej 40 roku życia również na trzeciej pozycji uplasował się kom. Mirosław Cydzik. Dziś, zdobyte drużynowo trofeum uroczyście zostało przekazane na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Puchar stanął w zaszczytnym miejscu, wśród niemałej już kolekcji wyróżnień dla olsztyńskiej jednostki policji.

W imieniu insp. dr Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji, Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej podinsp. dr hab. Jarosław Truchan otworzył zawody, powitał uczestników oraz dokonał wręczenia pucharów i nagród rzeczowych. Obecny był również Kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, mł. insp. dr Jarosław Struniawski oraz wiceprzewodniczący ZSz. WSPol NSZZP, nadkom. Wojciech Olzacki.

W roku przyszłym w którym obchodzona będzie setna rocznica powołania Policji Państwowej planowana jest zmiana formuły organizacji zawodów i rywalizacja pod hasłem „Sto strzałów na stulecie polskiej Policji” z dwóch rodzajów broni palnej (broń palna krótka i pistolet maszynowy). Już czujemy się zaproszeni.